۰
جعفری در نطق میان‌ دستور:

کاش دولت در حذف یارانه پردرآمدها جدی و شجاع بود

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: کاش دولت در حذف یارانه پردرآمدها جدی و شجاع بود

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم جعفری در نطق میان دستور امروز مجلس، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در حقیقت تحقق سنت صادقه الهی بود. اینک در سی و ششمین سالگرد فجر پیروزی باید آرمان‌ها، دستاوردها و آسیب‌های انقلاب اسلامی را به مداقه و قضاوت نشست.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: می‌بینیم و می‌بینند هنوز مردم با سر دادن شعارهایی از قبیل ما همگان عاشقان محمدیم، هیهات من‌الذله. استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر آمریکا و رژیم صهیونیستی و غیره پشتوانه اصلی این نظام هستند. به رغم اراده ظالمانه هژمونی سلطه و استکبار، مردم ایران پناهگاه مظلومان و مستضعفان عالم شدند.

وی افزود: مردم شهادت‌ها را عامل پیروزی و محاصره و تحریم اقتصادی را عامل پیشرفت کردند. انقلاب اسلامی عامل انتقام خدا از ارباب زر و زور و تزویر این لجوجان خداستیز شده است. می‌پذیرم به رغم دستاوردهای بزرگ علمی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی هنوز راه درازی در پیش داریم. باید مراقب نفوذ نااهلان و نامحرمان بود.

جعفری افزود: دشمنان اسلام در سوریه، عراق و لبنان دیده‌اند که امت محمد (ص) در حین کارزار مصداق بارز انتقام خدایی است.

وی ادامه داد: شهادت‌ها را عامل پیروزی و بیداری کرده‌اند، محاصره و تحریم اقتصادی را عامل پیشرفت کرده‌اند، در واقع انقلاب اسلامی عامل انتقام خدا از ارباب زر و زور و تزویر این لجوجان خداستیز شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: اما می‌پذیریم با وجود دستاوردهای بزرگ علمی فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، نظامی و ... هنوز راه نارفته طولانی است و چالش درونی و بیرونی فراوان باید مراقب نفوذ نا اهلان و نامحرمان باشیم، باید پیامبرانه و امام‌گونه منطق قوی اسلام و پیام منطبق با فطرت الهی و حق‌جوی انسان‌ها که برآمده از انقلاب اسلامی است را به جهانیان برسانیم.

جعفری اضافه کرد: باید فرقه‌ها و نحله‌های انحرافی تروریسم کور به نام دین و حامیان جانی آنها را مفتضح کرد و چهره زیبای دین رحمانی و رسول مهربانی را به تأسی از رهبر فرزانه انقلاب با تمسک به منابع اصیل به همه جهانیان و به ویژه آنها که بیشتر در معرض بمباران رسانه‌ای سودمحور در اروپا و امریکای شمالی مصداق بارز مستضعفان فکری هستند بنمایانیم البته دشمنان اسلام در سوریه، عراق، لبنان و ... دیده‌اند که امت محمد در حین کارزار مصداق بارز انتقام خدایی است.

وی افزود: سلامت اقتصادی، اخلاقی، دینی و سیاسی رکن اصلی دوام حکومت است، پس مبارزه با فساد را با هر کس و در هر موقعیتی باید جدی گرفت و ما همچنان منتظر صلابت اراده در مبارزه با فساد از هر سه قوه هستیم که البته مبارزه با فساد دست و دستمال پاک می‌خواهد.

نماینده بجنورد در ادامه بیان داشت: فردی می‌گفت در حضور رهبر انقلاب سخن از اقتصاد مقاومتی گفتم، رهبری فرمود هزار بار این سخن‌ها را از مسئولان شنیده‌ام، بروید عمل کنید.

جعفری عنوان کرد: کاش بودجه را بدون نفت می‌بستیم تا دشمنان بدانند که قامت برافراشته ملت انقلابی خم نمی‌شود و بنیان ایمانی آنها فرو نمی‌ریزد و احتمالاً به منظور کاهش وابستگی بودجه به نفت به عنوان مخالف کلیات لایحه بودجه در صحن صحبت کنم.

وی در پایان یادآور شد: کاش دولت در حذف یارانه پردرآمدها جدی و شجاع بود و ای کاش رئیس‌ جمهور همچون مذاکرات کارایی دستگاه دیپلماسی در سایر ابعاد را نیز وجهه همت قرار می‌داد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.