نطق میان دستور؛

طاهری:ملت عاشورایی ما هرگز زیر بار ذلت سازش با آمریکا نخواهد رفت

سیاسی

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد که ملت عاشورایی ما هرگز زیر بار ذلت سازش با آمریکا نخواهد رفت و بار دیگر در 22 بهمن امسال این نکته را ثابت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام سید علی طاهری در نطق میان دستورش در صحن علنی امروز (چهارشنبه) مجلس با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت امام حسن(ع) و ایام دهه فجر‌، پیام مهم مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی را تدبیر روشنفکرانه رهبر معظم انقلاب عنوان کرد.

وی افزود: این پیام نقطه عطف دیگری در اقبال جوانان به ویژه جوانان غربی به اسلام ناب محمدی خواهد بود. امروز وظیفه خطیر دستگاه دیپلماسی این است که بهترین وجه این پیام را به مخاطبان اصلی‌اش برساند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به توهین اخیر به پیامبر اعظم(ص) گفت: در قضیه توهین اخیر شارلی ابدو به پیامبر(ص) که با حمایت سران غربی و صهیونیست جلاد همراه شد‌، بار دیگر رسوایی شعارهای پوچ و توخالی آنها در مورد آزادی و حقوق بشر آشکار شد.

طاهری افزود: این اتفاق در حالی رخ داد که آنها اجازه اظهار نظر در مورد هولوکاست را نمی‌دهند. از دولت‌های غربی بیش از این توقع نیست اما جای تاسف دارد که در همان شرایط وزیر امور خارجه کشورمان با سفر به پاریس به جای پاسخ کوبنده و عزتمدارانه به این اهانت به نوعی از آن اقدام موهن حمایت کرده است.

وی ادامه داد: اقدام نابجای دیگر آقای ظریف،‌ قدم زدن با جان کری در حاشیه‌ی مذاکرات هسته‌ای بود شاید برخی این توهم را داشته باشند که این اقدام اعلام سازش ایران با آمریکای جهان خوار است. اما آنها کور خوانده‌اند. ملت عاشورایی ما هرگز زیر بار ذلت سازش با آمریکا نخواهد رفت و بار دیگر در 22 بهمن امسال این نکته را ثابت خواهد کرد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به حواشی ایجاد شده در سفر نایب رئیس مجلس آلمان به ایران گفت: چند روز قبل نایب رئیس مجلس آلمان در دیدار با یکی از اصلاح‌طلبان اظهارات نابجا و مداخله جویانه‌ای داشته و به دفاع از سران فتنه 88 پرداخته‌اند. این فرد در سال 88 در جمع برخی از فتنه‌گران در آلمان با مچ‌بند سبز از فتنه دفاع کرده بود. وزارت خارجه باید پاسخگویی چگونگی حضور این فرد در ایران باشد.

طاهری در ادامه با بیان اینکه مردم کماکان منتظر تحقق وعده‌های انتخاباتی ریاست جمهوری در حل مشکلات اقتصادی هستند‌، گفت: شاید برخی حاشیه‌سازی‌های اطرافیان دولت به منظور انحراف اذهان عمومی از پیگیری این وعده‌ها انجام می‌شود.

وی همچنین پرداخت یکسان یارانه به تمام اقشار را خلاف قانون دانست و تاکید کرد که این رویه موجب تشدید فشارهای اقتصادی به طبقات متوسط و مرحوم جامعه می‌شود. انتظار می‌رود قانون به صورت دقیق اجرایی شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یکی از مشکلات جوانان را مشکلات ازدواج عنوان اظهار کرد: حداقل هزینه‌های اولیه ازدواج‌، یعنی تهیه مسکن و جهیزیه حدود 40 میلیون تومان می‌شود این در حالی است که وام ازدواج جدا از دردسرهای گرفتنش‌، فقط سه میلیون تومان برای هر یک از عروس و داماد است آیا ازدواج جوانان که موجب کاهش مشکلات فرهنگی و اجتماعی و مقدمه افزایش جمعیت است‌، تنها سه میلیون تومان ارزش دارد؟

طاهری در ادامه سربلندی قوه قضاییه در برخورد با مفاسد اقتصادی را مبارک دانست و در عین حال گفت: انتظار می‌رود که قوه قضاییه در برخورد با آقازاده فتنه‌گر که پرونده‌اش بسیار قطورتر از دیگران است‌، برخورد قاطع داشته باشد.

نماینده مردم گرگان در ادامه با اشاره به سفر استانی رئیس جمهور به این استان گفت: بعد از گذشت دو ماه از این سفر ما نمایندگان هنوز از فهرست دقیق پروژ‌ه‌های مصوب سفر با خبر نیستیم‌.

وی افزود: آقای استاندار در آن سفر برای جبران کوتاهی صورت پذیرفته در رفع مشکلات پتروشیمی اعلام کرد که با جدیت مساله را پیگیری می‌کند. سوال این است که در این دو ماه چه اقدام اساسی انجام شده است؟

نماینده مردم گرگان در ادامه با تاکید بر اینکه گندم گلستان بهترین کیفیت را در کشور دارد گفت: مقدار برداشت گندم گلستان در هکتار به نسبت نقاط دیگر کشور پایین‌تر است وزارت جهاد برای جبران زحمات کشاورزان گندم کار و سایر کشاورزان چه اقدامی کرده است؟

طاهری با طرح این پرسش که چرا طرح جامع احیای پنبه مورد توجه قرار نمی‌گیرد به مشکلات وضعیت آموزش و پرورش در کشور پرداخت و گفت: این وضعیت اصلا مطلوب نیست؛ عملکرد نامطلوب بیمه طلایی معلمان‌، صندوق ذخیره فرهنگیان‌ و بلاتکلیفی معلمان پیش‌دبستانی‌، مشکلات معیشتی فرهنگیان و عدم اجرای دقیق سند تحول بنیادی به ویژه در امور پرورشی از جمله این مشکلات است.

وی ادامه داد: صنعت‌گران زحمت‌کش در استان منتظر اقدام عملی برای حل مشکلاتشان هستند؛ نه فقط سخنرانی همایش. سانتریفیوژها را که از کار انداختید اقلا نگذارید چرخ کارخانه‌ها از حرکت بیفتد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: برخی از مسئولان کشور و استان فقط به سیاه‌نمایی عملکرد دولت نهم و دهم می‌پردازند، شاید گمان می‌کنند هنوز ایام انتخابات 92 است، مردم به خوبی عملکردها را با هم مقایسه می‌کنند، ما هم به برخی عملکردهای دولت قبل انتقاد داریم و مانند شما نیستیم که تمام قد از اشتباهات دوستانمان حتی اگر خطوط قرمز نظام را رد کرده باشند، دفاع کنیم.

طاهری ادامه داد: آیا انصافا دولت نهم و دهم هیچ اقدام مثبتی در امور داخلی و سیاست خارجی نداشته است؟ مردم فهیم ما می‌دانند که دوران انتخابات ریاست جمهوری خاتمه یافته و این سیاه‌نمایی‌ها فقط و فقط برای سرپوش گذاشتن بر خلف وعده‌هاست که روز به روز آشکارتر می‌شود.

وی در پایان گفت: ما اصولگرایان موفقیت این دولت را در خدمت صادقانه به مردم آرزو داریم، ولی راهکار آن فقط و فقط تبعیت از ولی‌فقیه و قطع امید از بیگانگان و توجه عملی به اقتصاد مقاومتی است.

انتهای پیام

کد N698639