قرائت جوابیه مهدی هاشمی به نطق حمید رسایی در مجلس

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی جوابیه مهدی هاشمی به نطق مورخ 9 دی‌ماه 1393 حمید رسایی در مجلس شورای اسلامی را بر اساس ماده 78 آیین‌نامه‌ داخلی مجلس قرائت کرد.

به گزارش، متن این نامه که توسط حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا قرائت شد به شرح زیر است:

1-آقای رسایی در حالی در خصوص پرونده اینجانب اظهارنظر کرده است که قاعدتا نباید به کلیه مستندات، دفاعایت و مفاد پرونده که تقدیم دادگاه شده دسترسی داشته باشد، لذا این گونه اظهارنظر بی‌انصافی و مخالف عدالت است.

2-به استناد فرمایشات مقام معظم رهبری در خطبه نماز جمعه 29 خرداد 88 هر کس هر ادعایی کرد باید در مجاری قانونی خودش اثبات شود و قبل از اثبات نمی‌شود اینها را رسانه‌ای کرد و در فراز دیگری می‌فرمایند «روشی را در پیش گرفتند برای متهم کردن یکدیگر و این چیز خوبی نیست، دل ما را تاریک و فضای زندگی ما را ظلمانی می‌کند»

3- آقای رسایی در نطق خود استناد به مطالبی کرده است که مستند آن ادعاهای اشخاص متهم فراری، هتاک به نظام جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری و رسانه‌های معاند بود.

مقام معظم رهبری در همین خطبه اعلام کردند «این فضا فضای درستی نیست، خارجی ها و بیگانگان تعریض‌های مغرضی علیه کسی یا کسانی می‌زدند یا ادعاها می‌کنند که اینها فلان جا خیانت کردند، خطا کردند و ما هم عین همان‌ها را پخش می‌کنیم، این ظلم است و این مورد قبول نیست»

ادامه دارد...

کد N698436