احمدی نژاد در سال ۸۴ کاندیدای اصلاح طلبان بود

سیاسی

سیاست دنیای عجیبی است و از آن عجیب تر بعضی سیاستمداران. این روزها چیزهای غریبی می شنویم. چیزهای غریب از آدم هایی عجیب. آدم هایی که راست راست توی چشم من و شما زل می زنند و می گویند بابک زنجانی را اصلاح طلبان سر کار آوردند. تحریم ها محصول سیاست تعادل و گفت و گوست.

تازگی ها هم یک چیز خیلی بدیع کشف کرده اند و آن هم این که: رحیمی را نیروهای اصولگرا به دادگاه کشاندند و اگرنه که اصلاح طلبان به شدت از او حمایت می کردند و نمی گذاشتند پای او به دادگاه برسد. این نوابغ همان هاییند که می گفتند مشایی با اصلاح طلبان هماهنگ است. حتی کار را به جایی رساندند که مدعی شدند مشایی آدم هاشمی است و اصلا کاندیداتوری او برای ریاست جمهوری آن هم همزمان با آقای هاشمی یک نقشه مشترک بوده تا شورای نگهبان را در یک موقعیت متناقض قرار دهد. همه این حرف ها علی رغم بی اصل و بنیاد بودنشان قابل درک بود. به هرحال سیاست است و سیاست بازان هم باید یک جورهایی ندانم کاری ها و خطاهایشان را به گردن دیگری بیندازند. اصلا یکی از شروط راز بقا برای سیاستمداران در این ملک همین به گردن نگرفتن اشتباهات خرد و کلان است. مگر این جا ژاپن است؟ اگر قرار باشد سیاستمداران ما آن قدر صداقت داشته باشند که به اشتباهاتشان اعتراف کنند و بابت اشتباهاتشان از مردم این سرزمین عذرخواهی کنند که عمر سیاست ورزی شان به چند روز هم نخواهد کشید. پس باید راحت ترین راه را که همانا هیچ مسئولیتی را نپذیرفتن است و همه اشتباهات را به گردن دیگران انداختن انتخاب کرد.تا این جایش قابل درک است. اما به قول آن گنجشک بی نوا چیزی باید گفت که بگنجد.

بالاخره این درست که ما از بیخ سیاست نمی فهمیم و آن قدر بی استعدادیم که نمی توانیم معنای چنین پشتک واروهایی را بفهمیم اما به خدا هرچیزی حدی دارد. این درست که ما به قول شاملو حافظه تاریخی نداریم اما کم حافظگی با آلزایمر خیلی فرق دارد. هفتاد هشتاد میلیون نفر همزمان با هم که آلزایمر نگرفته اند. همان ها که تا دیروز برای احمدی نژاد و یارانش سینه سپر می کردند و دولت او را دولتی امام زمانی و انقلابی می خواندند حالا چشم در چشم ما مدعی می شوند که از اول با این دولت مشکل داشتند و اگر آن ها نبودند آقای رحیمی معاون اول ایشان الان آزادانه داشت به فعالیت های سیاسی و اقتصادی اش ادامه می داد. آن ها بودند که جلوی توطئه شوم اصلاح طلبان را گرفتند و اگرنه معلوم نبود چه بر سر این کشور می آمد. باز هم تا به این جایش یک جورهایی قابل تحمل است. من ترسم از این است این جماعت که وهم برشان داشته خیلی رند و خوشمزه اند به زودی مدعی شوند احمدی نژاد کاندیدای اصلاح طلبان بوده و از اول هم این یک نقشه شوم استعماری بوده تا سر ما و دیگران کلاه بگذارند و یک آدم استحاله شده سکولار لیبرال خود فروخته ماسون صهیون زده سلطنت طلب را به اسم یک اصولگرای عدالت طلب معرفی کنند و مردم ایران هم که کشته مرده عدالتند فریب این جریان را خورده و انقلاب را دو دستی به نا اهلان و نا محرمان سپردند و اگر نبود درایت این دوستان انقلابی معلوم نبود این اصلاح طلبان به رهبری احمدی نژاد چه بلاها که بر سر ما نمی آوردند. باور بفرمایید شوخی نمی کنم.اگر کسی نباشد که به این دوستان خودارزشی پندار چیزی بگوید بعید نیست این حرف ها را به زودی بشنویم. آن وقت دیگر چاره ای نداریم جز این که برویم جلوی آینه و با دقت به کله خودمان خیره شویم.

 

کد N698371