لاریجانی در دیدار با مسئولان شهرستان کارون:

شهید تقوی نمونه بارز تربیت اسلامی است

سیاسی

رئیس مجلس در دیدار با مسئولان شهرستان کارون به نقش این شهرستان در تربیت نیروهای انقلابی و ارزشی اشاره کرد و گفت: سردار شهید تقوی نمونه بارز تربیت اسلامی در شهرستان کارون بود.

به گزارش مهر  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در دیدار با مسئولان شهرستان کارون با اشاره به مشکلات موجود در این شهرستان اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان کارون دچار مشکلات و محرومیت‌های زیادی است که لازم است در ابعاد مختلف به این جمعیت محروم و مؤمن توجه شود.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان کارون دروازه‌بانان مؤمن جمهوری اسلامی ایران هستند، افزود: با وجود تمام مشکلات، مردم این شهرستان شرایط سخت اقتصادی  کشور را درک می‌کنند، ولی ما اینجا جمع شده‌ایم تا با حضور شما مشکلات مطرح شود و در رفع آنها به یکدیگر کمک کنیم.

رئیس مجلس با بیان اینکه در بودجه سال آینده نیز توجه خاصی به این امر خواهیم داشت، تصریح کرد: از طریق سیدشریف حسینی که نماینده‌ای فعال و عضو هیئت رئیسه مجلس و پیگیر مسائل حوزه انتخابیه خود است در این زمینه اقدام خواهیم کرد تا شاهد رفع مشکلات این منطقه باشیم.

وی بر همین اساس با بیان اینکه حرکت جهادی و همراه با شهادت در شهرستان کارون زنده و پویاست که ارزش بزرگی به شمار می‌رود، ادامه داد: سردار تقوی، شخصیتی مبارز، نترس، شجاع و افتاده بود که نمونه‌ای از تربیت اسلامی این شهرستان به شمار می‌رود.

لاریجانی با بیان اینکه سردار شهید تقوی در دفاع از حریم ولایت و در مقابل جریان تروریستی وحشی توانست قدم‌های استواری بردارد، توضیح داد: این امر نشان می‌دهد که منطقه شما افراد فهیم،‌ شجاع و انقلابی تربیت می‌کند و قدر و منزلت آنها در سطح ملی ارزشمند است.

سیدشریف حسینی نماینده اهواز در مجلس نیز در این نشست با بیان اینکه بعد از اعلام جدایی شهرستان کارون از اهواز، این شهرستان از رشد و توسعه قابل توجهی برخوردار نشده است، گفت: مشکلات فرهنگی این منطقه، از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه شود و با توجه  به جمعیت زیاد این منطقه، توقعات از مسئولان بالاست و لازم است به این مسائل رسیدگی شود.

در ادامه این دیدار، امام جمعه این شهرستان با بیان اینکه شهرستان کارون یکی از اقطاب برنامه‌های مذهبی کشور است، توضیح داد: مراسم اربعین و برنامه‌های دهه غدیر از مهمترین برنامه‌هایی است که با حضور هزاران نفر برگزار می‌شود؛ با این وجود مسائل مربوط به بخش فرهنگی و تکمیل مصلای این منطقه  از جمله مواردی است که باید در بودجه مورد توجه قرار گیرد.

همچنین فرمانداران شهرستان نیز با اشاره به مشکلات موجود در آن تصریح کرد: مشکلات مربوط به فاضلاب، آب شرب، مسائل بهداشتی و درمانی و موضوعات مربوط به آموزش و پرورش از جمله مشکلات مردم این شهرستان است که باید به طور جدی مورد رسیدگی قرار گیرد.