دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین امروز در دادگاه

بحرين

در حالی که محاکمه دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در دادگاه این کشور آغاز شده است جمعیت الوفاق تاکید کرد که اهداف محاکمه برای همگان آشکار شده است و این محاکمه، محاکمه‌ای سیاسی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، جلسه محامه علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین امروز (چهارشنبه) در حالی در دادگاه این کشور آغاز شد که منابع بحرینی از حضور هیات‌هایی از سفارت‌های انگلیس، آمریکا، فرانسه و ایتالیا در این جلسه خبر دادند.

همچنین هیات دبیرکلی جمعیت الوفاق و جمعیت‌های سیاسی و برخی حقوقدانان و خبرنگاران از ورود به دادگاه منع شدند.

در همین حال جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد که اهداف این محاکمه برای همگان کاملا آشکار و مشخص شده است که این محاکمه، محاکمه‌ای سیاسی است و مرتبط با موضع مخالفان و مخالفت آن‌ها با مشارکت در انتخابات اخیر است.

الوفاق اعلام کرد: محاکمه علی سلمان نشان می‌دهد که روش‌ نظام بحرین یکی است و در سرکوب کردن مخالفان و به حاشیه راندن آن‌ها خلاصه می‌شود.

الوفاق تاکید کرد: محاکمه علی سلمان شاهد بارزی بر شکست مقامات بحرینی است.

همچنین آیت‌الله عیسی احمد قاسم، رهبر شیعیان بحرین و علامه عبدالله الغریفی اعلام کردند که محاکمه علی سلمان محاکمه تمامی مردم بحرین به دلیل خواسته‌های مشروع آن‌هاست.

این دو شخصیت بحرینی همچنین اعلام کردند: مردم نمی‌توانند چنین شخصیت‌ برجسته‌ای را رها کنند که نظام بحرین در حق وی ظلم روا دارد. هدف از محاکمه وی بستن راه بروی اصلاحات است و مردم تسلیم این مساله نخواهند شد.

پیشتر دادستان کل بحرین با بیان این ادعا که علی سلمان به اتهام توطئه چینی برای تغییر نظام سیاسی بحرین محاکمه می‌شود، اعلام کرد که وی تا زمان آغاز محاکمه‌اش در 28 ژانویه (هشتم بهمن) در زندان می‌ماند.

بازداشت علی سلمان به تظاهرات گسترده بحرینی‌ها با درخواست برای آزادی وی انجامید.

همچنین بازداشت وی با محکومیت‌های زیادی در داخل و خارج همراه شد.

انتهای پیام

کد N698327