مجازات 15 عضو حزب کمونیست چین به دلیل کمک به دالایی لاما و تبتی‌ها

جمهوري چين

بازرسان چینی 15 تن از اعضای حزب کمونیست را در تبت شناسایی کردند که به سازمان‌های مستقل غیرقانونی تبتی‌ها پیوسته، به دالایی لاما و حامیانش اطلاعاتی را منتقل می‌کنند و یا در فعالیت‌هایی که برای امنیت چین خطرناک است شرکت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، انتشار اخباری مبنی بر حمایت مقامات چینی از جدایی طلبی تبتی‌ها مساله بسیار غیرعادی است که بیانگر تداوم و ناآرامی‌ها در منطقه هیمالیا است. این در حالی است که در پی آشوب‌ها و اعتراضات علیه حکومت چین در سال 2008 این دولت حضور امنیتی شدیدی در این منطقه دارد.

براساس بیانیه کمیسیون انتظامی حزب کمونیست، تخلفات این افراد سال گذشته ودر جریان تحقیقاتی در گروه کوچکی از اعضای این حزب کشف و شناسایی شد.

به گفته این کمیسیون، 15 تن از مقامات این گروه به دلیل بی‌حرمتی به حزب و نقض و نظم قوانین سیاسی مجازات خواهند شد.

با این حال هنوز علت علنی کردن این پرونده طی هفته جاری مشخص نیست. اطلاعیه کمیسیون حزب کمونیست نیز هیچ جزئیاتی از گروه‌هایی که این اعضای حزب در آن‌ها فعالیت داشتند یا فعالیت‌ها و اطلاعاتی که منتقل کرده‌اند ارائه نداده است.

با توجه به این مساله که دسترسی خبرنگاران به تبت به شدت محدود بوده، تمام اطلاعات و اخباری که از این منطقه می‌آید به سختی قابل تایید هستند و هویت 15 نفر محکوم شده مشخص نیست و می‌توان حدس زد که این افراد اصالتا تبتی بوده و به مذهب بودا که دالایی لاما رهبر معنوی آن است گرایش داشته‌اند.

انتهای پیام

کد N698326