فرمانده نیروی دریایی ارتش:

تقویت فرهنگ دریایی، ضامن استمرار اقتدار کشور در دریاست

فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: استمرار اقتدار دریایی کشور و توسعه آن نیازمند تقویت فرهنگ دریایی است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: استمرار اقتدار دریایی کشور و توسعه آن نیازمند تقویت فرهنگ دریایی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر دریادار حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش "تخصصی هویت و همبستگی ملی" در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با اشاره به اینکه قدرت دریایی عامل اقتدار کشور است، تصریح کرد: ناوگان تجاری، نظامی، صنایع و زیرساخت های ایران اضلاع مهم و ضروری اقتدار دریایی هر کشوری است که در جمهوری اسلامی ایران دو ضلع ناوگان تجاری و نظامی در موقعیت بسیار خوبی نسبت به کشورهای منطقه قرار دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در بخش زیرساخت های دریایی ضعف های جدی وجود دارد که امیدواریم با تعامل جدی وزارت علوم و تحقیقات با نیروی دریایی و افزایش رشته های دریامحور بسترهای لازم جذب دانشجو برای توسعه این بخش فراهم شود.

وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در توسعه سواحل مکران و همچنین اهمیت راهبردی نیروی دریایی، تصریح کرد: انجام دوبار سفر ریاست جمهوری به چابهار و جاسک در کمتر از 10 ماه نشانه درک و توجه عمیق دولت به نقش راهبردی سواحل مکران است.

او با اشاره به اهمیت نقش دریاها در جهان امروز تأکید کرد: بیش از 90 درصد تجارت جهانی از طریق حمل و نقل دریایی انجام می شود و در ایران نیز به دلیل وجود دسترسی مناسب به آب های آزاد و اقیانوسی هم اینک بیش از 93 درصد حمل و نقل و تجارت در کشور از طریق دریا انجام می شود.

انتهای پیام

کد N698034