خزائی در گفت‌وگو با ایلنا:

غرب از گسترش اسلام وحشت دارد

سیاسی

كشورهای غربی و در راس آن‌ها ایالات متحده، با ساخته و پرداخته كردن طالبان و داعش و القاعده، آن چهر‌ه‌ای كه خود می‌خواهد به مردم نشان می‌دهند تا مردم جذب اسلام نشوند. در حالی كه اسلام دین رحمت و حضرت محمد (ص) بنابر به فرموده قرآن «رحمة ‌اللعالمین» است.

حجت الاسلام «احمدرضا خزائی» كارشناس روابط بین‌الملل و معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مركزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا به تحلیل موج اسلام‌هراسی در غرب پرداخت.

حجت الاسلام خزائی درباره دلیل به راه انداختن موج اسلام‌هراسی توسط غرب گفت: جهان غرب و در صدر ‌آن آمریكا سعی دارد با موج اسلام‌هراسی كه به راه انداخته‌اند، مسلمانان را خشن، متعصب و قاتل نشان دهند كه از این ابزار برای پیشرفت‌ دین استفاده می‌كنند. بنابراین با استفاده از رسانه‌ها، چهره‌ای نادرست و خشن از اسلام به مردم خود عرضه می‌كنند. منبع شناخت اسلام برای مردم اروپا و آمریكا، همین رسانه‌های هدایت شده است و آن‌ها نمی‌خواهند كه منابع اصلی اسلام، به عنوان راه شناخت این دین رحمانی استفاده شود.

وی افزود: پذیرش و شناخت دین، پیش از آنكه توسط منابع اصیل صورت بگیرد، یك امر فطری است. اگر مردم غرب از طریق منابع اصلی با دین رحمانی اسلامی آشنا شوند، مشكلی با پذیرش آن ندارند زیرا فطرت انسان دین‌پذیر است. كشورهای غربی و در راس آن‌ها ایالات متحده، با ساخته و پرداخته كردن طالبان و داعش و القاعده، آن چهر‌ه‌ای كه خود می‌خواهد به مردم نشان می‌دهند تا مردم جذب اسلام نشوند. در حالی كه اسلام دین رحمت و حضرت محمد (ص) بنابر به فرموده قرآن «رحمة ‌اللعالمین » است.

این مسئول دانشگاه آزاد درباره رحمانیت پیامبر بیان كرد: زمانی كه غرب در توحش به سر می‌برد، پیامبر پس از تشكیل حكومت در مدینه اقدام به عقد قرارداد هم‌زیستی مسالمت‌‌آمیز با یهودیان و مسیحیان این شهر كرد. با اصل همزیستی مسالمت‌آمیز كه در اندیشه پیامبر وجود دارد، همه با یكدیگر با برابری و برادری زندگی می‌كنند.

وی درباره حادثه اخیر فرانسه و ارتباط آن با اسلام‌هراسی گفت: حادثه تروریستی فرانسه، ساخته و پرداخته صهیونیست‌ها و غرب برای تخریب چهره اسلام است. آن‌ها این حمله را ترتیب می‌دهند و از طرف دیگر، تصویر توهین‌آمیز به پیامبر اسلام را منتشر می‌كنند تا این پیام را برسانند كه این تروریست‌ها، پیروان همین پیامبر هستند.

خزائی در پایان درباره نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریكا خاطرنشان كرد: نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی یك حركت بسیار خوب بود. ایشان در این نامه فرمودند كه جوانان اروپا و آمریكا به دور از هیاهوی رسانه‌ای به این موضوع بیاندیشند كه چرا اسلام سیاه نشان داده می‌شود؟ اسلامی كه در طول قرن‌ها دارای تمدن و فرهنگ غنی بوده‌ است، امروز به این صورت معرفی می‌شود؟ در شرایط خوبی كه این نامه برای معرفی اسلام فراهم كرده است، وظیفه خطیر و سنگین علمای اسلام این است كه این دین دحمانی را به جهان معرفی كرده و چهره‌ بدی كه غرب از اسلام ساخته‌ است را از بین ببرند.

 

کد N697935