نیویورک تایمز گزارش داد:

دموکرات های سنا با به تعویق انداختن تحریم های ایران موافقت کردند

سیاسی

پس از طرح 11 سناتور آمریکایی در رابطه با مخالفت با اعمال تحریم های جدید علیه ایران، شب گذشته سناتورهای دموکرات از موافقت خود برای صبر کردن در مورد تصویب فشارهای جدید علیه تهران خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، دموکرات هایی که از اعمال تحریم های جدید علیه ایران حمایت می کردند شب گذشته موافقت کردند که تا دو ماه در مورد اجرای این تصمیم خود صبر کنند. 

سناتور های دموکرات اعلام کردند که تا آخر ماه مارس یعنی زمان پایان مهلت تعیین شده برای مذاکرات میان ایران و گروه 1+5، در مورد اعمال تحریم جدید علیه تهران صبر می کنند. 

بر اساس این گزارش، این موافقت در نامه ای که توسط سناتور رابرت منندز، برای «باباک اوباما» ارسال شده اعلام شده است. منندز از جمله سناتورهایی است که با رویکرد کاخ سفید در قال ایران مخالف است. 

روز دوشنبه۱۱ سناتور آمریکایی متشکل از ۱۰ سناتور دموکرات و یک مستقل، با ارائه طرحی از مذاکرات در حال انجام میان ایران و کشورهای ۱+۵ حمایت کرده و مخالفت خود را با تصویب تحریم های جدید علیه تهران اعلام کردند.  

این ۱۱ سناتور در عین حال اعلام کردند که در صورت شکست مذاکرات و یا تخطی ایران از توافقات، اعمال تحریم های جدید اقدامی مناسب خواهد بود.  

در این طرح آمده که سنا آماده است تا در صورت شکست مذاکرات، تحریم‌های جدیدی علیه ایران تصویب کند.

سناتور دایان فاینستاین، از تهیه کنندگان این قطعنامه در بیانیه‌ ای اعلام کرد که تصویب تحریم‌ های جدید پیش از پایان زمان تعیین شده برای مذاکرات می‌ تواند تلاش‌ های ما برای توافق با ایران را به شدت تضعیف کند.

سناتور کريس مورفی، از دیگر طراحان نیز گفته که این قطعنامه برای آنهايی که قطعنامه مطرح در کميته بانکی سنا را مضر می دانند، گزينه‌ ای در حمايت از ديپلماسی فراهم می‌ کند.

مورفی در حمايت از دولت باراک اوباما گفت که تصويب تحريم‌ های جديد عليه ايران در جريان مذاکرات جاری هسته‌ ای، تلاش‌ ها برای رسيدن به توافق با تهران را به شدت تضعيف می‌ کند.