انتقاد شدید وزیر پیشین رژیم صهیونیستی از نتانیاهو

سیاسی

یک وزیر صهیونیست سابق، سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا دو هفته مانده به انتخابات پارلمانی رژیم اشغالگر قدس را به باد انتقاد گرفت.

 به گزارش خبرگزاری مهر، «یاکوف پری» وزیر پیشین فرهنگ و ورزش رژیم صهیونیستی گفت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم با اقدامات خود به روابط تل آویو با واشنگتن همپیمان اصلی اش آسیب می زند.

این مقام پیشین اسرائیل در گفتگو با روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا در کمتر از دو هفته مانده به انتخابات کنیست را به باد انتقاد گرفت و افزود: وی روابط ما با آمریکا را نابود می کند.

پری با هشدار درباره بروز بحران قریب الوقوع در روابط تل آویو-واشنگتن تاکید کرد راهی که نتانیاهو برای نفوذ در سیستم سیاسی آمریکا انتخاب کرده غلط است و در نهایت به زیان رژیم صهیونیستی تمام می شود.

وی در ادامه یادآور شد: نتانیاهو در حال آسیب زدن به امنیت اسرائیل است. من این را روز و شب تکرار خواهم کرد. نخست وزیر، امنیت ما و نظامیانمان را به خطر انداخته است.

گفتنی است نام پری پنجمین نام در فهرست انتخاباتی حزب یش آتید است که روز گذشته از سوی «یائیر لاپید» رهبر این حزب ارائه شد.