سفر هیات بلند پایه دینی و فرهنگی روسیه به ایران

سیاسی

یک هیات بلند پایه دینی و فرهنگی متشکل از بیش از 30 تن از علما، مفتیان و نمایندگان سازمان‌های دینی و اسلامی روسیه به منظور دیدار و آشنایی با مراکز علمی و اسلامی ایران امروز (سه‌شنبه) عازم تهران شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این گروه که به ابتکار سفارت ایران در مسکو و به منظور افزایش تعامل و همکاری در حوزه‌های دینی و فرهنگی دو کشور به مدت دو هفته در ایران حضور دارند، ضمن مشارکت در گفت‌وگوهای دینی، دیدارهایی نیز با مقامات فرهنگی و دینی کشور به‌عمل خواهند آورد.

با توجه به جمعیت نزدیک به سی میلیونی مسلمانان در روسیه و هم‌چنین دیدگاه‌های مشترک دو کشور ایران و روسیه در موضوعاتی چون افراط‌گرایی و تروریزم اهمیت همکاری میان دو کشور بیش از گذشته اهمیت یافته است.

هم‌چنین ضیافت شامی در آستانه سفر هیات بلند پایه دینی و فرهنگی از روسیه به ایران در محل سفارت ایران در مسکو برگزار شد. این مراسم با حضور سفیر کشورمان و نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان اروپا و برخی رییسان نهادهای ایران در روسیه برگزار شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این ضیافت با اشاره به روند رو به رشد روابط ایران و روسیه در ابعاد مختلف، خاطرنشان کرد که در شرایط کنونی بروز خشونت و افراط‌گرایی در منطقه، ضرورت ایجاد زمینه‌های گفت‌وگو، همکاری و وحدت میان ملت‌های مسلمان بیش از پیش احساس می‌شود و این مهم در اظهارات مقامات عالیه دو کشور نیز مشهود است.

سنایی با اشاره به تلاش‌های جامعه المصطفی درباره تدوین برنامه‌های مناسب گفت‌وگو و بازدید مهمانان در ایران برای آن‌ها آرزوی سفری خوش توام با موفقیت و سلامتی کرد.

انتهای پیام

کد N697513