اعدام 10 پزشک در عراق/ داعش 2000 نیروی خود را از سوریه به موصل منتقل کرد

داعش,عراق

منابع محلی در استان نینوا اعلام کردند عناصر داعش ده پزشک را به علت امتناع آنها از مداوای زخمی های این گروه در موصل اعدام کردند.همچنین این گروه تروریستی دوهزار نیروی خود را از سوریه به موصل منتقل کرد.

واحد مرکزی خبر به نقل از«ارم نیوز» گزارش داد؛ منابع محلی در استان نینوا اعلام کردند عناصر داعش ده پزشک را به علت امتناع آنها از مداوای زخمی های این گروه در موصل اعدام کردند.
این منبع تصریح کرد: داعش تمامی بیمارانی که در بیمارستان های اصلی این شهر بستری بودند تخلیه کرد و آنها را به معالجه زخمی های خود اختصاص داد.
این منبع تاکید کرد: داروهای کم یاب در بیمارستانها و آنچه در داروخانه موجود است برای معالجه طرفداران داعش استفاده می گردد.
این منبع افزود: داعش اخیرا از مشکل فرار پزشکان از بیمارستان ها رنج می برد بنابراین آنها را تهدید می کند اگر برنگردند تمام اموال و دارایی هایشان را از دست می دهند.
بنابر گزارشهای رسانه ای گروه داعش پزشکانی را که از معالجه مبارزان این گروه سرباز می زنند، اعدام می کند.
این روزنامه در ادامه این مطلب نوشت: عناصر داعش همچنین پزشکان زن را از شیفت کشیک شب منع کرده است و همچنین پوشیدن روپوش را برای آنها الزامی کردند.
این منبع در پایان نوشت: گروههای حقوق بشر و فعالان به کشته شدن پنج پزشک در ماه اکتبر که علت قتل آنها مشخص نیست، اشاره می کنند و می گویند صاحب یک داروخانه به علت فروش دارو به یک زن غیر محجبه بازداشت شده است.

 داعش دوهزار نيروي خود را از سوريه به موصل منتقل کرد  

در همین حال شبکه تلویزیونی العالم در خبری فوری به نقل از یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد، سرکردگان گروه تروریستی داعش همزمان با پیشروی نیروهای امنیتی عراقی در اطراف شهر موصل، دوهزار نفر از نیروهای خود را از سوریه به موصل اعزام کردند.

26149

کد N697454