دادگاه مصر حکم حبس 3 فعال مصری را تایید کرد

دادگاه تجدیدنظر مصر حکم حبس سه تن از فعالان این کشور را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی،‌ دادگاه تجدید نظر مصر حکم سه سال حبس احمد دومه،‌ احمد ماهر و محمد عادل را تایید کرد.

پیشتر سازمان عفو بین‌الملل از دولت مصر خواست تا اتهامات مطرح شده علیه سه منتقد دولت را که به دلیل شرکت در اعتراضات غیرقانونی به زندان محکوم شده‌اند لغو و هرچه فوری و بدون قید و شرط آنها را آزاد کنند.

در پی صدور حکم حبس این افراد،‌ جمعی از حامیان اخوان المسلمین با برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف، این اقدام مقامات قضایی مصر را محکوم کردند.

از سوی دیگر، جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی در واشنگتن ضمن ابراز ناخرسندی از تصمیم مقامات قضایی مصر، تاکید کرده بود: این اقدام دادگاه مصر در تایید حکم حبس فعالان مصری کاملا با پایبندی دولت مصر به حمایت از حقوق بشر در تضاد است.

همچنین دیده‌بان حقوق بشر این اقدام را "تیر خلاص به انقلاب مصر" و نقض آزادی بیان دانسته بود.

در همین حال، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نیز این اقدام اخیر مقامات مصری را محکوم کرده و آن را مغایر با روح انقلاب 25 ژانویه علیه حسنی مبارک، رئیس‌جمهور سابق مصر دانسته بود.

احمد ماهر، محمد عادل و احمد دوما سه منتقدی هستند که در نوامبر سال گذشته به دلیل اعتراض علیه قانون جدید محدود کردن اعتراضات در مصر بازداشت و سپس به اتهام تظاهرات غیرقانونی توسط دستگاه قضایی مصر به سه سال زندان محکوم شدند.

انتهای پیام

کد N697127