سفر معاون وزیر خارجه به دوبلین

ايران,مجيد تخت روانچي

مجید تخت روانچی در دیدار با پت برین رییس کمیته سیاست خارجی پارلمان ایرلند که در جریان سفر رسمی‌اش به این کشور صورت گرفت، با اشاره به مذاکرات جاری هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5، بر اراده تهران برای دسترسی به توافق جامع هسته‌ای تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این ملاقات، همچنین اهتمام دو کشور بر ارتقای روابط مورد تاکید قرار گرفت و معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اولویت‌های سیاست خارجی تهران در روابط با کشورهایی مانند ایرلند را مورد تاکید قرار داد.

این دو مقام ایرلندی و ایرانی با اشاره به ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی دو کشور، بر ضرورت گسترش مبادلات تجاری در حوزه‌های صنایع دارویی و پزشکی، صنایع غذایی، کشاورزی، پتروشیمی و فناوری اطلاعات تأکید کردند.

در این دیدار تخت‌روانچی و پت برین ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری میان دو کشور و زمینه‌های گسترش آن را مورد بررسی و گفت‌وگو قرار دادند.

دو طرف همچنین تحولات منطقه‌ای به ویژه عراق و سوریه و خطر رو به گسترش تروریسم را مورد بحث و تبادل نظر قرار دارند و بر لزوم مشورت و رایزنی در خصوص موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید شد.

تخت‌روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه در جریان سفرش به دوبلین قرار است علاوه بر ملاقات با همتای ایرلندی خود با رئیس سنا، وزیر مشاور در امور خارجه، وزیر کشاورزی، رئیس گروه دوستی پارلمانی و رئیس موسسه امور بین‌المللی و اتحادیه اروپایی این کشور دیدار کند.

انتهای پیام

کد N696820