استقرار پاتریوت‌های اسپانیا در ترکیه

موشک‌های دفاع هوایی پاتریوت اسپانیا به درخواست ترکیه برای مقابله با حملات احتمالی از جانب سوریه، در استان آدانا در جنوب ترکیه مستقر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آنادولو، فرمانده سیستم دفاع موشکی هوایی اسپانیا اعلام کرد که استقرار موشک‌های پاتریوت در استان آدانا مستقر شده است.

به گفته وی، پنج پرتابه اسپانیا هم‌اکنون فعال هستند و هر پرتابه به چهار موشک مسلح است. این موشک‌ها می‌توانند هر نوع تهدیدی با موشک بالستیک را خنثی کنند و در آدانا مستقر شده‌اند تا با چنین تهدیدی مقابله کنند.

لوئیس سانچز، فرمانده سیستم دفاع موشکی اسپانیا در ترکیه گفت: این موشک‌ها بسیار کارآمد هستند و برد آنها 70 کیلومتر است. تیم ما همکاری نزدیکی با طرف ترکیه دارد. اسپانیا با استفاده از پاتریوت‌ها، امنیت و ثبات را برای این عضو ناتو تضمین می‌کند.

در همین حال وزیر دفاع اسپانیا تاکید کرد که حمایت کشورش از ترکیه بسیار عادی است و آنها ترکیه را کشوری دوست و متحد می‌دانند. آلمان، آمریکا و هلند نیز در سال 2012 هر کدام دو پاتریوت در ترکیه مستقر کردند که هدف آن تقویت توان دفاع هوایی ترکیه در مقابل حملات احتمالی از سوی سوریه بود.

انتهای پیام

کد N696735