حسینی:

مذاکرات گزینه مناسبی برای رفع سوء تفاهمات هسته‌ای است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که مذاکرات گزینه مناسبی برای رفع سوء تفاهمات هسته‌ای است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فتح‌الله حسینی در نطق میان دستورش در صحن علنی امروز (سه شنبه) مجلس، با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اهانت به پیامبر(ص) را توسط رژیم صهیونیستی محکوم کرد.

وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه گفت که تاکنون بخش زیادی از مصوبات این سفر اجرایی نشده است که انتظار می‌رود رئیس جمهوراقدامات لازم را انجام دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس همچنین گفت: بارها گفته‌ایم مذاکرات گزینه مناسبی برای رفع سوء تفاهمات هسته‌ای است اما اگر مذاکره خود به خود مبنایی برای فرصت سوزی ها و فرصت سازی برای دیگران شود قطع آن را توصیه می‌کنیم.

حسینی در ادامه با اشاره به مشکلات استان کرمانشاه خطاب به رئیس جمهور گفت: کرمانشاه در طول 8 سال جنگ تحمیلی به دلیل بمب باران و موشک باران بی امان دشمن از غافله پیشرفت در مقایسه با مناطق دور از جنگ بازمانده است که در این شرایط متاسفانه سهم عمده‌ای از بودجه و اعتبارات قانونی استان با تقسیم نادرست به برخی دیگر از استانها اختصاص داده نمی‌شود.

وی با بیان این که کرمانشاه دارای آمار بالایی از بیکاران است گفت: انتظار می‌رود که دولت با اجرای برنامه توسعه همه جانبه در راستای ایجاد اشتغال در استان کرمانشاه اقدامات لازم را انجام دهد و مردم را در این امر سهیم کند.

به گفته‌ی وی، اجرای طرحها و برنامه‌های عمرانی ، اقتصادی و فرهنگی و تولیدی با هدف رفع بیکاری با زمان بندی مشخص می‌تواند به تولید اشتغال کمک کند.

نماینده مردم قصرشیرین همچنین خواستار اتخاذ تمهیدات لازم برای رفع مشکل بدهکاران بانکی و مشوق های لازم برای سرمایه گذاری در استان کرمانشاه شد و گفت که در این راستا لازم است تسهیلات لازم بانکی به بانکها داده شود.

وی با تاکید بر لزوم اختصاص تسهیلات لازم به ایثارگران برای جذب آنها در ادارات و ارگان‌ها ، از وزیر بهداشت و درمان خواستار اجرایی کردن فاز دوم بیمارستانی در سر پل ذهاب شد.

حسینی همچنین با تاکید بر لزوم بازگشایی مرز خسروی و همچنین تنظیم سند راهبردی رزمندگان از وزیر کشور خواست که با اتخاذ تمهیداتی نسبت به تعیین تکلیف وضعیت بازارچه‌های مرزی و ورود غیر قانونی سازمان همیاری‌ شهرداری اقدام کند.

انتهای پیام

کد N696724