جعفری خطاب به آمریکا: عراق نیروی زمینی نمی‌خواهد / حمایت‌ اطلاعاتی و لجستیکی کنید

عراق

وزیر خارجه عراق در استقبال از سفیر آمریکا در عراق با تاکید بر اینکه مشکل عراق اکنون کمبود نیروی نظامی نیست، گفت: کشور در حال حاضر به حمایت لجستیکی و اطلاعاتی نیازمند است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المسله، ابراهیم جعفری، وزیر امور خارجه عراق در بیانیه‌ای که از سوی دفتر وی صادر شد، با تاکید بر اینکه عراق از کمبود نیروی نظامی رنج نمی‌برد، گفت: نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی با پیروزی‌های خود ثابت کردند که عراق نیازی به نیروهای زمینی خارجی ندارد.

جعفری در دیدار با استوارت جونز، سفیر آمریکا در عراق تاکید کرد: عراق نیازمند حمایت امنیتی و نظامی بیشتر که شامل پوشش هوایی می‌شود و نیز حمایت لجستیکی، اطلاعاتی و کمک‌های انسانی است.

وی در ادامه از تمام کشورهای دوست عراق درخواست کرد به آوارگان عراقی که تعدادشان به بیش از یک میلیون تن رسیده است و با افزایش سرما و بارش باران در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند، کمک کنند.

استوارت جونز نیز در این دیدار با ادعای اینکه حملات هوایی ائتلاف در تضعیف تشکیلات تروریستی داعش نقش بسزایی داشته و خسارات زیادی به آن وارد کرده است، بر ادامه حمایت آمریکا از عراق و کمک به این کشور در نبرد با گروه تروریستی داعش تاکید کرد.

جونز در ادامه گفت: آمریکا تلاش‌های خود برای ارائه کمک‌های انسانی به خانواده‌های آواره عراقی را افزایش خواهد داد.

نخست وزیر عراق دوشنبه نیز در دیدار با ژنرال لوید آستین، فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا بر اهمیت افزایش حمایت‌ها و پشتیبانی هوایی از نیروهای عراقی تاکید کرد.

با ادامه عملیات نظامی گسترده برای بیرون راندن گروه تروریستی داعش از مناطق مختلف این کشور از جمله استان‌های نینوا، صلاح الدین،‌ دیالی و کرکوک و همچنین ادامه این عملیات در استان الانبار، عراق شاهد وضعیت امنیتی استثنایی است.

انتهای پیام

کد N695891