یک فعال دانشجویی:

اسلام‌ستیزی توسط گروه‌هایی رخ می‌دهد که با اسلام دشمنی دارند

دانشجويي,نامه رهبري به جوانان

یک عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: اسلام‌ستیزی توسط گروه‌های تکفیری رخ می‌دهد ، کسانی که با اسلام دشمنی دارند به‌اصطلاح از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و خشونت‌ها را به کل جهان اسلام تسری می‌دهند.

محمد رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارتباط با نامه ارسالی مقام معظم رهبری به جوانان غربی، اظهار کرد: با توجه به اتفاقات سال‌های اخیر در منطقه مثل حوادث عراق ، شاهد افراطی‌گری‌هایی هستیم که به مسلمانان نسبت می‌دهند. اسلام‌ستیزی توسط گروه‌هایی رخ می‌دهد و کسانی که با اسلام دشمنی دارند به‌اصطلاح از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و خشونت‌ها را به کل جهان اسلام تسری می‌دهند.

وی ادامه داد: لازم است چهره رحمانی اسلام را به همه دنیا نشان دهیم. ضرورت این نامه هم در همین نکته است. مقام معظم رهبری جوانان را به دور از هیاهوهای رسانه‌ای به شناخت اسلام واقعی تشویق کردند.

این فعال دانشجویی همچنین یادآور شد: آینده ساز تمام ملت‌ها جوانان هستند. علاوه بر آن جوانان بدون حب و بغض بیشتر از نسل‌های دیگر حق‌جو و حق‌گرا هستند و برای هدایت شدن شایستگی دارند. اگر این نامه به درستی دیده شود، به درستی نیز فهم شود و از شانتاژهای رسانه‌ای دور باشد می‌توانیم انتظار داشته باشیم که درک بهتری از اسلام پیدا کند.

رهبری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر مساله اسلام‌شناسی متکی بر پژوهش، تصریح کرد: پژوهش در تمام زمینه‌ها مهم است. در جهان اسلام باید به پژوهشگران اجازه دهیم تا آزادانه در مورد اسلام جستجو کنند و اسلام مترقی را بشناسند تا بتوانند آن را به جوانان غربی نیز معرفی کنند. مهم است که پژوهش‌ها با توجه به مقتضیات روز دنیا باشد. اگر پژوهشی نباشد امکان معرفی اسلام نیز وجود نخواهد داشت و جذابیتی برای جوانان به همراه نخواهد آورد.

این عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران ادامه داد: باید منابع به‌روزتری در اختیار پژوهشگران قرار دهیم.

انتهای پیام

کد N695722