کمیسیون تلفیق تصویب کرد

سهم 53 هزار میلیاردی دولت از صادرات نفت در سال 94

كميسيون تلفيق,بودجه 94

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 94 از مصوبه عصر امروز این کمیسیون در مورد تعیین درآمد 53 هزار و 700 میلیارد تومانی دولت از محل صادرات نفت در سال 94 خبر داد.

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق به دولت اجازه داد از محل صادرات نفت در سال 94 ، 53 هزار و 700 میلیارد تومان درآمد داشته باشد البته پیش از این دولت رقم 71 هزار میلیارد تومان را در لایحه بودجه پیشنهاد کرده بود که کمیسیون تلفیق با توجه به وضعیت قیمت نفت آن را کاهش داد.

وی درباره برآورد قیمت هر بشکه نفت صادراتی ایران در سال 94 نیز گفت: این موضوع به حجم فروش و قیمت ارز برمی‌گردد . ما تنها سهم دولت از محل صادرات نفت را تعیین می‌کنیم و برآورد قیمت هر بشکه نفت برای‌مان مبنا نیست. باید منتظر بمانیم که بازار قیمت را مشخص کند تا ببینیم حجم فروش در سال 94 به چه رقمی خواهد رسید.

این عضو کمیسیون تلفیق اضافه کرد که سهم 53 هزار و 700 میلیارد تومانی درآمد دولت از محل صادرات نفت پس از کسر سهم وزارت نفت و صندوق توسعه تعیین شده است.

به گفته جلیلی، کمیسیون تلفیق همچنین سهم صندوق توسعه ملی از محل فروش نفت و فرآورده‌های نفتی را براساس پیشنهاد دولت 20 درصد مصوب کرده است.

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس در پایان گفت: اگر دولت در سال 94 بیش از سقف 53 هزار و 700 میلیارد تومان نفت بفروشد می‌تواند برای نیمه دوم سال اعتبارات مازاد را صرف طرح‌های عمرانی کند.

انتهای پیام

کد N695617