سازمان تعزیرات خبر داد:

جزئیات دو پرونده میلیاردی قاچاق سوخت

سیاست داخلی

ماموران به یکی از لنج‌ها دستور ایست می‌دهند اما سرنشینان لنج به محض مشاهده ماموران اقدام به پرتاب چند راکت آتش زا و سنگ می‌کنند.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان هرمزگان جزئیات دو پرونده بزرگ قاچاق در این استان و محکومیت متخلفان را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا اسماعیلی گفت: پس از وصول گزارش از فرماندهی ناوتیپ ۱۱۲ ذوالفقار سپاه هرمزگان مبنی بر توقیف یک فروند لنج با بیش از ۵۸۰ هزار لیتر سوخت قاچاق و دستگیری ۱۳ متهم، پرونده‌ای در اداره کل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان تشکیل و در وقت فو‌ق‌العاده، جلسه رسیدگی در شعبه ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

وی افزود: افراد دستگیر شده به اتهام این قاچاق ضمن ضبط گازوئیل‌های مکشوفه و شناور حامل سوخت به ارزش دو میلیارد و هشتصد و چهل و چهار میلیون تومان به پرداخت ۶ میلیارد و هفتصد میلیون تومان جزای نقدی در حق دولت محکوم شده‌اند.

سرپرست تعزیرات حکومتی هرمزگان به پرونده قاچاق دیگری اشاره کرد و گفت: آبان ماه سال جاری، فرماندهی پایگاه دریایی قشم پس از دریافت گزارش به منطقه‌ای در ۸ مایلی شمال شرقی قشم اعزام و به چند فروند لنج حامل سوخت قاچاق برخورد کرد.

وی افزود: ماموران به یکی از لنج‌ها دستور ایست می‌دهند اما سرنشینان لنج به محض مشاهده ماموران اقدام به پرتاب چند راکت آتش زا و سنگ می‌کنند که ماموران با رعایت قانون به کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی کرده و سرانجام با شلیک ۱۳۹ تیر موفق می‌شوند که لنج مذکور را متوقف و ۱۳۸ هزار لیتر سوخت قاچاق را کشف و ضبط کنند.

اسماعیلی اظهار کرد: در این پرونده ۵ نفر به اتهام قاچاق گازوئیل ضمن ضبط سوخت‌های مکشوفه و لنج حامل سوخت به تعزیرات استان معرفی می‌شوند که پس از تکمیل پرونده و انجام تحقیقات، متخلفان به پرداخت هشت میلیارد و چهارصد و هفتاد و دو میلیون و هشتصد و شصت هزار ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شدند.

کد N695472