پوتین: ارتش اوکراین لژیون ناتو علیه روسیه است

رییس‌جمهوری روسیه اعلام کرد، ارتش اوکراین توسط سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به عنوان لژیونی علیه مسکو استفاده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه اعلام کرد:‌ نیروهای ارتش اوکراین در واقع لژیون ناتو هستند که مطابق با منافع ملی کشورشان عمل نمی‌کنند.

پوتین در ملاقات با دانشجویان دانشگاه سن پترزبورگ اظهار کرد: این نیروها دیگر نیروهای یک ارتش نیستند بلکه نیروهای یک لژیون خارجی هستند؛ لژیونی که کنترل آن را ناتو به دست گرفته و هدفش خدمت به منافع ملی اوکراینی‌ها نیست.

پوتین اظهار کرد: آن‌ها اهداف دیگری را دنبال می‌کنند که محوریت آن رویکردهای ژئوپولتیک برای مقابله با روسیه است؛ رویکردهایی که با منافع مردم اوکراین سنخیت ندارد.

رییس جمهوری روسیه اعلام کرد: متاسفانه مقام های دولت کی‌یف از برگزیدن رویکردی مسالمت آمیز و راهکاری توام با صلح برای حل بحران اوکراین از طریق ابزارهای سیاسی می‌پرهیزند.

وی ادامه داد: آن‌ها آتش‌بسی موقت اعلام کردند تا نیروهایشان را تقویت کنند و بار دیگر عملیات نظامی را از سر گیرند.

پوتین خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد در اوکراین متوجه این موضوع شده‌اند که کشورشان در واقع دچار جنگی داخلی شده که جان هزاران تن را می‌ستاند.

انتهای پیام

کد N695469