روحانیون و تشکل‌های آشوری شهرستان ارومیه اهانت به پیامبر(ص)را محکوم کردند

پيامبر اكرم ص

روحانیون، تشکل‌های ملی و مردم آشوری شهرستان ارومیه با همراهی دیگر هموطنان آشوری ایران با صدور بیانیه‌ای توهین به پیامبر اکرم(ص) را محکوم کردند.

روحانیون، تشکل‌های ملی و مردم آشوری شهرستان ارومیه با همراهی دیگر هموطنان آشوری ایران با صدور بیانیه‌ای توهین به پیامبر اکرم(ص) را محکوم کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه آمده است:

«تردیدی نیست که هیچ انسان منطقی و پایبند به اصول انسانی از کشته شدن تعدادی انسان در حادثه حمله به نشریه شارلی ابدو فرانسه حمایت نکرده و آن را محکوم می‌کنند. کشتاری که با کج فهمی از اصول دین و ارزش‌های معنوی دین اسلام از سوی عده‌ای منحرف از این ارزش‌ها صورت پذیرفت. همان عده که به نام دین و اصول تحریفی خود از اسلام سال‌هاست که در مناطق مختلف خاورمیانه و آفریقا انسان‌های بیگناه را قتل عام می‌کنند و عبادتگاه‌های آنها را تخریب می‌کنند. ارزش‌های انسانی را لگدمال کرده و درصدد ارائه تصویری جدید از دین و اعتقادات مذهبی پیروان ادیان ابراهیمی هستند. تصویری که در آن با الهام از گفته هابز انسان‌ها گرگ همدیگر هستند.

اما تاسف‌بارتر اینکه تنها چند روز بعد از این حادثه، نشریه مذکور اقدام توهین‌آمیز جدیدی را نسبت به پیامبر گرامی اسلام انجام داد که به مانند توهین‌های قبلی خود آن را در راستای دفاع از آزادی بیان عنوان کرد. آزادی بیانی که تنها بر مبنای دفاع از بیان غربی و ترویج گفتمان هابزی بود. در این آزادی گویا قرار است ارزش‌های انسانی، دینی، اعتقادی و معنوی غیرغریبان به ضد ارزش‌ها تبدیل شوند. پیامبران و بزرگان دینی ادیان مختلف را در مغایرت با نظام سکولار حاکم می‌دانند و درصدد هستند تا در دوران پسا استعماری نظامی با استفاده از قدرت نرم افکار و اندیشه‌های جوامع را زیر سلطه قرار دهند.

روحانیون، تشکل‌های ملی و مردم آشوری شهرستان ارومیه با همراهی دیگر هموطنان آشوری ایران این اقدامات وقیح را محکوم نموده و اعلام می‌داریم که ارزش‌های اجتماعی و اعتقادی انسان‌ها محترم است و توهین به مقدسات دینی و مذهب به معنی نقض حقوق انسانی آنان است. حقوقی که بنیان ادیان ابراهیمی بر آن بنا شده است و معتقدیم تکرار اینگونه توهین‌ها، زیر پا گذاشتن کرامت انسانی است.

اعتقاد داریم هر اقدام خشونت‌آمیز تروریستی به نام دین و به معنای انحراف از دین است و انسان‌ها را به تعامل و همچنان که احترام به همدیگر دعوت می‌کنیم.»

انتهای پیام

کد N694285