ابراز نگرانی وزیر خارجه آلمان از تخریب وجهه آلمان توسط پگیدا

آلمان

وزیر امور خارجه آلمان نگرانی خود را از گسترش نمایش احساسات ضداسلامی در کشور و تخریب وجهه آلمان ابراز داشت.

وزیر امور خارجه آلمان نگرانی خود را از گسترش نمایش احساسات ضداسلامی در کشور و تخریب وجهه آلمان ابراز داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانک والتراشتاینمایر، وزیر امور خارجه آلمان در گفتگو با روزنامه بیلد گفت: بیگانه‌هراسی و شعارهای نژادی و پلاکاردهای نژادپرستانه جنبش پگیدا وجهه آلمان را تضعیف و تخریب می‌کند.

وی افزود: چه ما بخواهیم چه نخواهیم جهان در حال تماشای آلمان با بالاترین سطح توجه است. بررسی‌های بین‌المللی نشان می‌دهد که ما واضح و قاطعانه گفته‌ایم پگیدا از جانب دولت آلمان سخن نمی‌گوید. بسیج کردن مردم با انتقاد از مهاجران و پناهجویان آسان‌تر از مطرح کردن مسائلی نظیر زیرساخت‌های ناکافی یا پیر شدن جمعیت است.

اشتاینمایر تاکید کرد: خصومت و خشونت رژیم نازی نباید هرگز فراموش شود. وظیفه والدین ما این است که کودکان هرگز بخش‌هایی از تاریخ نادیده نگیرند. ما خوشبختیم که پس از خشونت‌های رایش سوم و مرگ 70 میلیون تن در جنگ جهانی دوم و کشتار 6 میلیون یهودی در جامعه بین‌الملل پذیرفته شده‌ایم.

راهپیمایی روز یکشنبه پگیدا نخستین تظاهرات از زمان کناره‌گیری لوتز باچمن، رهبر و موسس این جنبش در 21 ژانویه سال‌جاری میلادی محسوب می‌شود. وی پس از انتشار تصویری از وی با آرایش صورت شبیه به هیتلر، رهبر نازی‌های آلمان در فیس‌بوک از سمتش استعفا داد.

تظاهرات این جنبش در 19 ژانویه 2015 به خاطر تهدیدها علیه این رهبر مستعفی لغو شد.

انتهای پیام

کد N694259