آقاتهرانی:وحدت اصولگرایان بر محور ولایت‌باشد/باهنر:با معتدلان اصلاح‌طلب ائتلاف نمی‌کنیم

محمدرضا باهنر,پيامبر اكرم ص ,اصولگرايان,جامعه اسلامي مهندسين,مرتضي آقاتهراني

جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین شب گذشته (یکشنبه) باحضور حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری برگزار شد.

جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین شب گذشته (یکشنبه) باحضور حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ابتدای این جلسه محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ضمن محکومیت مجدد اقدام موهن نشریه فرانسوی در جسارت به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) از حجت الاسلام و المسلمین آقاتهرانی به عنوان استاد اخلاق نام برد و از او دعوت کرد تا در خصوص اخلاق سیاسی برای اعضای شورای مرکزی این تشکل سخن بگوید.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی اشاراتی درخصوص بحث مقامات در سیروسلوک داشت و تفاوت حال و مقام را اینگونه توصیف کرد که حال موقتی است اما اگر این حال ادامه پیدا کند و انسان بر آن ثابت باشد می شود مقام.

وی افزود: شش مقام که هر سالک در مسیر سیرو سلوک نیاز دارد عبارتند از اول معرفت، چرا که انسان بی معرفت نمی تواند خودسازی کند و این معرفت سه شاخه دارد، انسان شناسی، هستی شناسی و خداشناسی. دوم، ایمان یعنی باور دل و باید دانست که جایگاه ایمان دل آدمی است. سوم، ثبات یعنی بر راه راست پابرجا بودن. چهارم، صدق که در دو شاخه راستی گفتار و راستی کردار جلوه می‌نماید. پنجم، انابه یعنی بازگشتن و مراجعه کردن ، به عبارت دیگر هرجایی که اشتباه رفتی به مسیر درست بازگردی و ششم، اخلاص یعنی عمل بنده فقط برای خدا باشد.

باهنر: اصولگرایان نمی‌توانند با اصلاح‌طلبان ولو معتدلین آنها ائتلاف کنند

در ادامه این جلسه باهنر توضیحاتی در خصوص وحدت اصولگرایان ارائه داد. دبیرکل جبهه پیروان خط امام ورهبری لزوم وحدت اصولگرایان را در مقابل رقیب جدی خود یعنی اصلاح طلبان ضروری دانست و اشاره کرد اصولگرایان هیچ وقت نمی توانند با اصلاح طلبان ولو معتدلین آنها ائتلاف کنند بلکه فقط باید با خودشان وحدت داشته باشند.

دبیرکل جبهه پایداری نیز در این جلسه ضمن تاکید بر اینکه اصولگرایان باید ولایتمدار باشند و اعتبار نظام جمهوری اسلامی ایران به نعمت ولایت فقیه است، یادآور شد: باید برروی ولایت بعنوان ستون خیمه انقلاب تمرکز کرد چراکه هرکس از آنجایی راه کج رفت و خراب شد که با ولی امر زاویه پیدا کرد و نقطه وحدت اصولگرایان باید تمرکز روی پیروی از مقام ولایت باشد.

آقاتهرانی افزود: ممکن است اختلاف سلیقه بین ما اصولگرایان پیش بیاید اما باید بیان رهبر معظم انقلاب برای همه ما فصل الخطاب باشد و همه باید پشت سرمقام ولایت حرکت کنیم.

انتهای پیام

کد N694126