در دیدار معاون اول نخست وزیر کرواسی،

لاریجانی: دستیابی به توافق هسته‌ای دور از انتظار نخواهد بود

مذاكرات ايران و گروه 1 5

پوسیچ، معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کرواسی شامگاه یکشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، لاریجانی در ابتدای این دیدار روابط ایران و کرواسی را خوب و برخوردار از پیشینه طولانی خواند و افزود: ایران و کرواسی از ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه مناسبات خود در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و صنعتی برخوردارند که باید از آنها استفده کرد.

وی با بیان ضرورت ایفای نقش مجالس دو کشور در تسهیل روند گسترش همکاری‌های فیمابین بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای کمک به رشد مناسبات در تمام زمینه‌های مورد علاقه تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران نیز اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران کمافی‌السابق با حفظ اصول و معیارهای منطقی خود به مذاکرات ادامه می‌دهد و چنانچه بهانه‌جویی‌های واهی در کار نباشد دستیابی به توافق دور از انتظار نخواهد بود.

پوسیچ معاون اول نخست وزیر وزی امور خارجه کرواسی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مسئولان ایرانی گفت: کرواسی نسبت به گسترش مناسبات و همکاری‌های خود در زمینه‌های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی، تجاری و صنعتی با ایران اهتمام دارد.

وی افزود: امیدواریم با پشتکار و اراده طرف‌های مذاکره، موضوع هسته‌ای ایران به نحوی عادلانه و منصفانه و در جهت گسترش صلح و ثبات در جهت حل و فصل شود و کرواسی به عنوان یک کشور جدید عضو اتحادیه اروپا آماده همکاری برای پیشبرد گفت و گوهاست. وزیر خارجه کرواسی در ادامه از تروریسم داعش به عنوان پدیده‌ای خطرناک یاد کرد و افزود: تاکنون ائتلاف جدی و منسجمی برای مقابله با فعالیت‌های گسترش یافته داعش در مناطق درگیر از سوی جامعه‌ی بین‌الملل صورت نگرفته و اتخاذ روش‌های منسجم و محکم برای مقابله با تروریسم گروه‌های افراطی از جمله داعش ضرورت دارد.

معاون اول نخست وزیر کرواسی در پایان خواستار افزایش ارتباطات پارلمانی در جهت تسهیل مبادلات تجاری و سرمایه‌گذاری‌های صنعتی و پتروشیمی مشترک بین دو کشور شد.

انتهای پیام

کد N693949