بروجردی در دیدار با رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس گرجستان:

زیاده‌خواهی‌های آمریکا مانعی جدی در دستیابی به توافق در مذاکرات 1+5 است

مجلس

بروجردی همچنین شفافیت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای را نشان‌دهنده صداقت کشورمان دانست و ادامه داد: زیاده‌خواهی‌های آمریکا مانعی جدی بر سر راه دستیابی به توافق در مذاکرات جاری ایران با 1+5 است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیدار با تئودو جباریدژه با بیان اینکه شفافیت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات نشان‌دهنده صداقت کشورمان است، گفت: زیاده‌خواهی‌های آمریکا مانعی جدی در دستیابی به توافق در مذاکرات جاری ایران با 1+5 است.

به گزارش ایلنا، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با تئودو جباریدژه رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس گرجستان که عصر دیروز صورت گرفت، موقعیت مهم دو کشور در خاورمیانه و قفقاز را بستری مناسب برای افزایش توسعه روابط فیمابین خواند و اظهار داشت: با توجه به اراده مقامات عالی‌رتبه ایران و گرجستان برای توسعه و گسترش مراودات دوستانه فیمابین در عرصه‌های گوناگون، باید از تمام امکانات و فرصت‌ها بهره گرفت.

وی تسریع در اجرای توافقات دو جانبه را گامی موثر در این مسیر خواند و بر حمایت مجلس شورای اسلامی از تقویت همکاری‌های دو کشور تأکید کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اشاره به تحولات اخیر در منطقه تصریح کرد: حمایت و تسلیح گروه‌های تروریستی مثل داعش توسط قدرت‌های جهانی و همپیمانان منطقه‌‌ای‌شان امنیت و آرامش مناطق مختلف جهان را به مخاطره انداخته است.

بروجردی همچنین شفافیت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای را نشان‌دهنده صداقت کشورمان دانست و ادامه داد: زیاده‌خواهی‌های آمریکا مانعی جدی بر سر راه دستیابی به توافق در مذاکرات جاری ایران با 1+5 است.

وی در پایان مذاکرات و گفت‌وگو‌های مستمر مقامات ایران و گرجستان را زمینه‌ساز گسترش مناسبات دوستانه فیمابین دانست.

در ادامه این دیدار تئودو جباریدزه رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس گرجستان نیز با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، حضور هیأت بلند پایه پارلمانی گرجستانی در تهران را نشان‌دهنده عزم جدی کشورشان در توسعه ارتباطات سیاسی، اقتصادی و پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: رایزنی‌های مستمر میان مقامات عالی رتبه دو کشور می‌تواند به توسعه همکاری‌های مشترک در بخش‌های مختلف اقتصادی و فنی میان دو کشور شتاب بخشد.

وی همچنین بحران‌های منطقه‌ای را تهدیدی برای تمام کشورهای منطقه دانست و اضافه کرد: گسترش بحران‌های منطقه‌ای در بلند مدت امنیت و صلح تمام کشورها را به خطر می‌اندازد.

تئودو جباریدزه در پایان از بروجردی برای دیداری رسمی از گرجستان به منظور تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات دعوت به عمل آورد.

کد N693947