ابراز تاسف سئول از تغییر موضع کره‌شمالی برای مذاکرات

کره‌جنوبی امروز (دوشنبه) از رویکرد کره‌شمالی درباره تغییر موضع نسبت به مذاکرات بین دو کره ابراز تأسف کرد.

کره‌جنوبی امروز (دوشنبه) از رویکرد کره‌شمالی درباره تغییر موضع نسبت به مذاکرات بین دو کره ابراز تأسف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، سخنگوی وزارت اتحاد مجدد دو کره گفت: این امر واقعاً تأسف‌بار است که کره‌شمالی موضع خود را در قبال پیشنهاد سئول برای انجام مذاکرات میان دو کشور تغییر داده است و حتی از طریق انتشار بیانیه‌هایی از جانب کمیسیون دفاع ملی کره‌جنوبی را تهدید کرده است.

این سخنگو همچنین پیونگ‌یانگ را به ندادن پاسخ صریح به پیشنهاد مذاکرات کره‌جنوبی که یک ماه است مطرح شده مقصر دانست و تاکید کرد که در موضع کره‌جنوبی در این باره و حل تمام مشکلات مشترک از طریق مذاکره هیچ تغییری حاصل نشده است.

سخنگوی وزارت اتحاد مجدد دو کره تاکید کرد که پیونگ‌یانگ باید بدون هیچ تردیدی بر سر میز مذاکره بازگردد اگر خواهان تقویت روابط بین دو کره است.

اظهارنظرهای این سخنگو یک روز پس از آن مطرح شد که کمیسیون دفاع ملی کره‌شمالی اعلام کرد: علت عدم شکل‌گیری یک مذاکره، تغییر موضع کره‌جنوبی نسبت به تمایل کره‌شمالی برای مذاکرات است.

کره‌شمالی اعلام کرده که توقف رزمایش‌های سالانه نظامی میان سئول و واشنگتن و لغو تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ پیش‌شرط مذاکرات است.

سئول 29 دسامبر 2014 به کره‌شمالی پیشنهاد کرد تا در ژانویه 2015 درباره تمام مسائل مشترک بر سر میز مذاکره بازگردند اما کره‌شمالی تاکنون پاسخی نداده است.

انتهای پیام

کد N693934