ظریف: غرب و اروپا باید اعتماد ایرانیان را بدست بیاورند

وسنا پوسیج معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کرواسی که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار تصریح کرد: سفر وزیر امور خارجه کرواسی به جمهوری اسلامی ایران می‌تواند زمینه گسترش مناسبات دو کشور در همه حوزه‌ها را فراهم کند.

وی همچنین از ارتقاء همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ، توریسم و ورزشی استقبال کرد.

وی با اشاره به سفر هیات پارلمانی کشورمان به کرواسی بر لزوم تقویت همکاری‌های پارلمانی و مبادله هیات های پارلمانی بین دو کشور تاکید کرد.

ظریف تصریح کرد: بخش‌های خصوصی دو کشور ظرفیت‌های زیادی برای همکاری با یکدیگر دارند و می‌توانند در پروژه‌های مشترک سرمایه‌گذاری نمایند و جمهوری اسلامی ایران از این امر حمایت می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که «مرز بین آزادی بیان و توهین به مقدسات باید رعایت شود» ، از این‌که در اروپا به راحتی به اعتقادات مسلمانان توهین می‌شود ابراز تاسف کرد.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای بین گروه 1+5 و جمهوری اسلامی ایران ،تاکید کرد: غرب و اروپا باید اعتماد مردم ایران را بدست بیاورند.

«وسنا پوسیج » وزیر امور خارجه کرواسی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران ، آمادگی کرواسی برای گسترش همکاری‌ها با کشورمان در همه زمینه ها را اعلام کرد.

وزیر امور خارجه کرواسی ابراز امیدواری نمود،مذاکرات جاری هسته ای به توافق جامع منجر شود . وی همچنین تصریح کرد : کرواسی بادیدگاه وزرای امور خارجه فرانسه ،آلمان ،انگلیس و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ،که در مقاله مشترکی در روزنامه واشنگتن پست از مذاکره و دیپلماسی با ایران حمایت کرده و با اعمال تحریمهای جدید علیه ایران مخالفت کرده اند ،هم نظر بوده و از آن حمایت می کند.

انتهای پیام

کد N693842