ظریف در دیدار یا همتای کروات:

از اینکه در اروپا به راحتی به اعتقادات مسلمانان توهین می شود متاسفم

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه مرز بین آزادی بیان و توهین به مقدسات باید رعایت شود، از اینکه در اروپا به راحتی به اعتقادات مسلمانان توهین می شود ابراز تاسف نمود.

به گزارش خبرگزاری مهر، خانم «وسنا پوسیج » معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کرواسی که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، صبح یکشنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار تصریح کرد :سفر وزیر امور خارجه کرواسی به جمهوری اسلامی ایران می تواند زمینه گسترش مناسبات دو کشور در همه حوزه ها را فراهم سازد.

محمد جواد ظریف همچنین از ارتقاء همکاریهای دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، توریسم و ورزشی استقبال نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفر هیات پارلمانی کشورمان به کرواسی بر لزوم تقویت همکاریهای پارلمانی و مبادله هیات های پارلمانی بین دو کشور تاکید کرد.

 محمد جواد ظریف تصریح کرد: بخشهای خصوصی دو کشور ظرفیتهای زیادی برای همکاری با یکدیگر دارند و می توانند در پروژه های مشترک سرمایه گذاری نمایند و جمهوری اسلامی ایران  از این امر حمایت می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه مرز بین آزادی بیان و توهین به مقدسات باید رعایت شود، از اینکه در اروپا به راحتی به  اعتقادات مسلمانان توهین می شود ابراز تاسف نمود.

محمد جواد ظریف با اشاره به مذاکرات هسته ای بین گروه ۱+۵ و جمهوری اسلامی ایران، تاکید نمود، غرب و اروپا باید اعتماد مردم ایران را بدست بیاورند.

«وسنا پوسیج » وزیر امور خارجه کرواسی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، آمادگی کرواسی برای گسترش همکاریها با کشورمان در همه زمینه ها را اعلام نمود.

وزیر امور خارجه کرواسی ابراز امیدواری نمود، مذاکرات جاری هسته ای به توافق جامع منجر شود.

وی همچنین تصریح کرد: کرواسی با دیدگاه وزرای امور خارجه فرانسه، آلمان، انگلیس و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، که در مقاله مشترکی در روزنامه واشنگتن پست  از مذاکره و دیپلماسی با ایران حمایت کرده و با اعمال تحریمهای جدید علیه ایران مخالفت کرده اند، هم نظر بوده و از آن حمایت می کند.