پورابراهیمی در گفتگو با مهر:

پرداخت یکسان یارانه به همه اقشار خلاف قانون است/ عدم افزایش قیمت سوخت

سیاسی

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از توافق دولت و مجلس برای عدم افزایش قیمت سوخت به ویژه بنزین در سال 94 خبر داد.

محمدرضا پورابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مجلس با پیشنهاد دولت در لایحه بودجه درخصوص هدفمندی یارانه ها موافق است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس لایحه بودجه سال 94 قیمت مواد سوختی افزایش نخواهد یافت و مجلس نیز با توجه به کاهش قیمت نفت در عرصه جهانی با پیشنهاد دولت درخصوص قیمت مواد سوختی موافق است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی روش پرداخت فعلی یارانه نقدی را عدول دولت از قانون بودجه سال 93 خواند و گفت: پرداخت یکسان یارانه نقدی به همه اقشار جامعه خلاف صریح قانون است.

وی گفت: نمایندگان در قانون بودجه سال 94 در بخش هدفمندی همان تبصره 21 را با الزامات بیشتر تکرار خواهند کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به کاهش درآمدهای دولت باید یارانه افراد غیرنیازمند حذف شود و میان پردرآمدها و کم درآمدها تفاوت قائل شد.

به گزارش مهر در سال 93 در تبصره 21 مقرر شد دولت فقط به اقشار نیازمند به صورت نقدی یا غیر نقدی یارانه بپردازد اما طی ماه های اخیر دولت بارها اعلام کرده است که قادر به شناسایی اقشار پردرآمد نیست این در حالی است که وزیر اقتصاد پس از بودجه سال 93 اعلام کرده بود که 10 میلیون نفر از اقشار پردرآمد را شناسایی کرده اند.