گفت‌وگوی تلفنی لاوروف و کری درباره اوکراین

وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای آمریکایی خود اظهار داشت: مسکو آماده است تا تمام تلاش خود را برای تشویق طرف‌های درگیر در شرق اوکراین به یافتن راه حلی صلح‌آمیز برای پایان این درگیری به کار گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه این کشور گفت‌وگویی تلفنی با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا داشته و کری در این گفت‌وگو پیشنهاد داده گروه بازیگران بین‌المللی که به مذاکرات صلح میان کی‌یف و جدایی‌طلبان شرق اوکراین کمک می کنند، توسعه یابد.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: لاوروف در این گفت‌وگو بر آمادگی روسیه برای انجام هرگونه تلاش ممکن به منظور تشویق طرف‌های درگیر در اوکراین برای دستیابی به راه حلی صلح آمیز تاکید کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: هر گونه نتیجه واقعی برای وضعیت اوکراین تنها از طریق مذاکرات مستقیم با دونتسک و لوهانسک به دست می آید و کی‌یف به هر شکل ممکن از این کار اجتناب می کند و آشکارا مسیر سرکوب نظامی مناطق جنوب و شرق اوکراین را در پیش می گیرد.

انتهای پیام

کد N693652

خواندنی از سراسر وب