دیدار نایب‌رئیس مجلس آلمان با قائم مقام وزیرخارجه

سرمدی: حمایت از گروه‌های تروریستی متوقف شود

ايران,آلمان,معاون وزير امور خارجه,داعش

کلاودیا روت، عضو حزب سبز‌ها و نایب‌رئیس مجلس آلمان که در رأس یک هیأت پارلمانی به ایران سفر کرده، عصر امروز با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) مرتضی سرمدی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از افزایش تبادل هیأت های پارلمانی بین دو کشور، افزایش تبادلات پارلمانی بین ایران و آلمان را در راستای ایفای نقش و مسئولیت ملت‌ها در کمک به افزایش درک متقابل و گسترش روابط مهم ارزیابی کرد.

وی با اشاره به این‌که «جمهوری اسلامی ایران از ابتدا بر ضرورت متوقف ساختن حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه‌های تروریستی تأکید کرده است»، اظهار کرد: متأسفانه برخی کشورهای غربی و منطقه، زمانی متوجه این خطر شدند که دامنه آن به نقاط مختلف منطقه و جهان سرایت کرده بود؛ و اکنون لازم است برخی از سیاست‌ها که به افزایش شعله های تروریزم منجر شد، تغییر یابد.

قائم مقام وزیر امور خارجه همچنین خاطرنشان کرد: برخورد دوگانه با موضوع آزادی بیان و سوءاستفاده از آن برای توهین به مقدسات مذهبی مسلمانان و ایجاد موج اسلام هراسی، غیرقابل قبول است و نتیجه‌ای جز ترویج بیشتر افراط گرایی ندارد.

کلاودیا روت نیز در این دیدار با اشاره به نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در منطقه و سابقه تعامل مثبت آن با مشکلات منطقه ازجمله پذیرش میلیونی آوارگان افغانی و کمک به مقابله با تروریزم در عراق، برای تقویت روابط پارلمانی و استفاده از ظرفیتهای موجود بین دو کشور اعلام آمادگی کرد و نسبت به موفقیت مذاکرات هسته‌ای ابراز امیدواری کرد.

وی با تأیید ضرورت تمرکز بر راه حل سیاسی برای بحران سوریه، مشارکت، همکاری و ایفای نقش فعال قدرت‌های منطقه ا‌ برای حل مشکلات منطقه را مورد تأکید قرار داد.

نایب رئیس پارلمان آلمان با بیان این‌که «اقدامات داعش و گروه‌های تکفیری هیچ ربطی به اسلام ندارد»، تأکید کرد: درمورد واقعیت اسلام و تعالیم آن باید روشنگری صورت گیرد.

انتهای پیام

کد N693553