رئیس مجلس:با حمایت‌ از تروریست‌ها نمی‌توان در کشوری دموکراسی حاکم کرد

علی لاریجانی

رییس مجلس شورای اسلامی ایران با انتقاد از سیاست‌های دوگانه قدرت‌های جهانی در منطقه از جمله در سوریه گفت: با حمایت‌های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی از تروریست‌ها نمی‌توان در کشوری دموکراسی حاکم کرد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در دیدار با کلودیا روت نایب‌رئیس مجلس آلمان با تأکید بر اهمیت مراودات سیاسی، اقتصادی و پارلمانی میان دو کشور گفت: رایزنی و مذاکرات مستمر پیرامون موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی می‌تواند به توسعه و گسترش مناسبات فیمابین در عرصه‌های مختلف منجر گردد.

وی در همین راستا بر اهمیت گسترش همکاری‌های پارلمانی تأکید کرد.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با محکوم کردن توهین به ادیان آسمانی تصریح کرد: توهین به ادیان و پیامبران الهی به بهانه آزادی بیان باعث تحریک احساسات و نفرت‌پراکنی می‌گردد.

وی افزود: آزادی فکر باید سبب تعالی و رشد انسان‌ها گردد.

لاریجانی در پایان حل مشکلات محیط زیستی و ریزگردها را یک معضل مهم منطقه‌ای دانست و بر همکاری‌های مشترک تمام کشورها و متخصصین جهانی محیط زیست در حل آن تاکید کرد.

در ادامه کلودیا روت نایب رئیس مجلس آلمان با تاکید بر لزوم فعال‌تر شدن مراودات مجالس دو کشور در موضوعات مهم فیمابین گفت: بسترهای فراوانی در زمینه‌های گوناگون سیاسی و اقتصادی و منطقه‌ای میان آلمان و جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که می‌تواند به برقراری ثبات و آرامش و از بین بردن خشونت‌ها کمک نماید.

کلودیا روت همچنین بر پایان هرچه سریع‌تر جنگ و خونریزی در سوریه تاکید کرد و افزود: گفتگو و مذاکرات کشورهای قدرتمند منطقه به ویژه ایران می‌تواند به خاتمه هرچه سریع‌تر بحران سوریه منجر گردد.

وی در پایان بر علاقمندی کشور آلمان بر توسعه همکاری‌های مشترک در بخش زیست محیطی میان دو کشور تاکید کرد.

2929

کد N693507