لاریجانی در دیدار نایب رئیس مجلس آلمان:

دموکراسی با حمایت از تروریست‌ها حاکم نمی‌شود

مجلس

توهین به ادیان و پیامبران الهی به بهانه آزادی بیان باعث تحریک احساسات و نفرت پراکنی می شود، از این‌رو آزادی فکر باید سبب تعالی و رشد انسان ها شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، با بیان اینکه دموکراسی در کشورها با حمایت از تروریست‌ها حاکم نمی‌شود، گفت:‌ سیاست‌ قدرت‌های جهانی در منطقه از جمله در سوریه دوگانه است.

به‌ گزارش ایلنا، کلودیا روت نایب رئیس مجلس آلمان ظهر امروز یکشنبه با حضور در پارلمان، با علی لاریجانی دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت مراودات سیاسی، اقتصادی و پارلمانی میان دو کشور، گفت: رایزنی و مذاکرات مستمر پیرامون موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی می‌تواند به توسعه و گسترش مناسبات فی‌مابین در عرصه‌های مختلف منجر گردد. وی در همین راستا بر اهمیت گسترش همکاری های پارلمانی تأکید کرد.

وی در ادامه با انتقاد از سیاست‌های دوگانه قدرت جهانی در منطقه از جمله در سوریه گفت: با حمایت‌های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی از تروریست‌ها نمی‌توان در کشوری دموکراسی حاکم کرد.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با محکوم کردن توهین به ادیان آسمانی تصریح کرد: توهین به ادیان و پیامبران الهی به بهانه آزادی بیان باعث تحریک احساسات و نفرت پراکنی می شود، از این‌رو آزادی فکر باید سبب تعالی و رشد انسان ها شود.

رئیس قوه مقننه، در پایان حل مشکلات محیط زیستی و ریزگردها را یک معضل مهم منطقه‌ای دانست و بر همکاری مشترک تمام کشورها و متخصصین جهانی محیط زیست در حل آن تأکید کرد.

در ادامه کلودیا روت نایب رئیس مجلس آلمان با تأکید بر لزوم فعال‌تر شدن مراودات مجالس دو کشور در موضوعات مهم فیمابین گفت: بسترهای فراوانی در زمینه های گوناگون سیاسی و اقتصادی و منطقه ای میان آلمان و جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که می تواند به برقراری ثبات و آرامش و از بین بردن خشونت ها کمک نماید.

کلودیا روت همچنین بر پایان هر چه سریعتر جنگ و خونریزی در سوریه تأکید کرد و افزود: گفتگو و مذاکرات کشورهای قدرتمند منطقه به ویژه ایران می تواند به خاتمه هر چه سریعتر بحران سوریه منجر گردد.

وی در پایان بر علاقمندی کشور آلمان بر توسعه همکاری های مشترک در بخش زیست محیطی میان دو کشور تأکید کرد.

کد N693495