دلایل درخواست داعش برای مبادله گروگان ژاپنی با ساجده الریشاوی

سیاسی

یک رسانه عرب زبان با اشاره به درخواست داعش برای مبادله گروگان ژاپنی با زن زندانی به بررسی آن پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه رای الیوم با اشاره به درخواست داعش برای آزادی ساجده الریشاوی زن زندانی در اردن آورده است: با درخواست داعش برای مبادله ساجده الریشاوی با گروگان ژاپنی که از سوی داعش اعدام شده است، مجددا موضوع الریشاوی مطرح شده است.

این رسانه نوشت: حکومت ژاپن اتاق عملیات مشترک در امان پایتخت اردن برای بررسی گزینه های نجات گروگان دوم که هنوز در قید حیات است تشکیل داده.درخواست داعش، دولت اردن که برگه الریشاوی را در دست دارد و می تواند به گفتگوها برای آزادی معاذ الکساسبه خلبان اردنی استفاده کند، غافلگیر کرد.

هنوز نحوه تعامل اردن و ژاپن با درخواست عجیب داعش مشخص نیست و تصمیم گیرندگان در امان به دنبال تحلیل این موضوع هستند و برخی خواستار آزادی الریشاوی و معاوضه وی با گروگان ژاپنی به امید باز شدن مسیر برای مبادلات دیگر با داعش هستند به ویژه که اردنی ها زیاد کربولی معاون ابومصعب الزرقاوی را در اختیار دارند.

رای الیوم نوشت: موضوع قابل تامل این است که امان در قبال امکان معاوضه الریشاوی با الکساسبه نرمش نشان می دهد، اما درخواست مربوط به مبادله وی با گروگان ژاپنی عجیب و اهدافی مبهم را دنبال می کند و زن عراقی را مجددا مطرح کرده است.