فردا؛

تهران میزبان کشورهای عضو گروه D8 است

دولت

وزرای صنعت ایران، ترکیه و بنگلاش و دو قائم مقام وزیر کشورهای مصر و نیجریه و معاونین کشورهای مالزی، اندونزی و پاکستان به جمع‌بندی گزارش‌های کمیته‌های کارشناسی خواهند پرداخت.

چهارمین اجلاس نشست وزرای صنعت کشورهای عضو کشورهای دی هشت دوشنبه مورخ ششم بهمن ماه لغایت هشتم بهمن در محل هتل آزادی تهران برگزار می‌گردد.

به گزارش ایلنا، طی اجلاس D8 نمایندگان 5 کارگروه همکاری‌های صنعتی، شرکت‌های کوچک و متوسط، انرژی، استاندارد، فناوری و تکنولوژی کشورها با یکدیگر به مذاکره خواهند پرداخت و نتیجه مذاکرات آنان در قالب بیانیه وزراء کشور های عضو گروه D8 روز چهارشنبه قرائت می‌شود.

هدف اصلی این نشست‌ها رسیدن به یک همگرایی در همکارهای صنعتی، جذب و انجام سرمایه‌گذاری‌های مشترک در بخش صنعت و در نهایت توسعه تجارت می‌باشد. نشست وزرای صنعت کشور های عضو گروه D8 دوره قبل در بنگلادش برگزار شد.

این اجلاس در روز چهارشنبه با حضور وزرای صنعت ایران، ترکیه و بنگلاش و دو قائم مقام وزیر کشورهای مصر و نیجریه و معاونین کشورهای مالزی، اندونزی و پاکستان به جمع‌بندی گزارش‌های کمیته‌های کارشناسی خواهند پرداخت و به تصمیمات مشترکی می‌رسند.

کد N693451