نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای مطرح کردند:

محکومیت توهین به رسول اکرم(ص) در نشریه فرانسوی

مجلس

فرانسه در طراحی این واقعه و بهره‌گیری از پیامدهای آن درصدد تقلید از الگوی آمریکا در واقعه نمایش حمله به برج‌های دوقلو است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیانیه اکثر نمایندگان مجلس مبنی بر توهین به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، ضرغام صادقی در نشست علنی امروز (5بهمن‌ماه) مجلس٬ متن بیانیه نمایندگان مجلس مبنی بر توهین به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) را به شرح زیر قرائت کرد:

بسمه‌تعالی

ملت شریف ایران اسلامی آنچه در هفته‌های اخیر در فرانسه در اهانت به پیامبر اکرم (ص) رخ داد نمایش مفتضحی از اسلام‌ستیزی به منظور اسلام‌هراسی بود. حادثه‌ای که در دفتر نشریه شارلی روی داد به دست همان تروریست‌هایی روی داده است که با حمایت آمریکا، اروپا و کشورهای مزدور آنها در منطقه به‌وجود آمده است.

آیا چیزی مضحک‌تر از این وجود دارد که نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز در جمع همین کشورها برای محکومیت تروریست به پاریس می‌رود و در راهپیمایی نمایشی شرکت می‌کند؟

روشن است که فرانسه در طراحی این واقعه و بهره‌گیری از پیامدهای آن درصدد تقلید از الگوی آمریکا در واقعه نمایش حمله به برج‌های دوقلو است. آنچه که از همه چیز شرم‌آورتر است٬ اصرار مجلس ننگین شارلی ابدو در ادامه اهانت به پیامبر گرامی اسلام و حمایت دولت فرانسه و سران کشورهای غربی از این اقدام ننگ‌آور است.

آنها این اهانت‌ها را تحت عنوان آزادی بیان روا می‌دانند و سخن درباره نفی هولوکاست را ممنوع می‌کنند، اما اهانت به مقدسات بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان در جهان را جایز می‌دانند.

ما در مجلس شورای اسلامی نفرت و انزجار خود را از این اقدامات ننگین به صراحت اعلام می‌کنیم و از همه اعتراضات مسلمانان جهان در محکومیت رفتار دولت فرانسه در حمایت از این رسانه هتاک پشتیبانی می‌کنیم.

همچنین انتقاد شدید خود را از سفر وزیر امور خارجه کشور جناب ظریف به فرانسه اعلام می‌داریم.

کد N692862