آیت‌الله علوی‌گرگانی:

خون افرادی که رفتار ناسالم دارند با خون افراد مذهبی متفاوت است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني,اهداي خون,سازمان انتقال خون

آیت‌الله علوی‌گرگانی بر ضرورت اهدای خون سالم تاکید کرد و گفت: امروز با رشد علم و ارتقای دانش یکی از اصولی که در جامعه به مرحله عمل رسیده، انتقال خون است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی بر ضرورت اهدای خون سالم تاکید کرد و گفت: امروز با رشد علم و ارتقای دانش یکی از اصولی که در جامعه به مرحله عمل رسیده، انتقال خون است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با رئیس سازمان انتقال خون کشور با تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته از سوی این سازمان، اظهار کرد: انتقال خون مسئله بسیار حساس و حیاتی برای جامعه است.

این استاد خارج فقه حوزه بر ضرورت اهدای خون سالم تاکید کرد و گفت: در دریافت خون از طبقات افراد دقت داشته باشید چرا که کیفیت خون افرادی که از گوشت‌های حرام مصرف می‌کنند و رفتار سالمی ندارند با خون افراد مذهبی متفاوت است.

وی در ادامه بر ضرورت تامین خون و فرآورده‌های خونی با استفاده از تولیدات ملی تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های خود تاکید کردند به ظرفیت درونی باید تکیه کرد و با توجه به این نکته باید تلاش کرد بیشتر به استعدادهای کشور توجه شود و تولید داخلی رشد داده شود و محصولات وارداتی کاهش یابد.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «نباید دست خود را به سوی بیگانگان دراز کنیم» گفت: به تقویت تولید داخلی بپردازیم و کیفیت محصولات ایرانی ارتقا یابد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی همچنین بر ضرورت استفاده از اجناس داخلی در صورت ارتقای کیفیت تاکید کرد و گفت: محصولات مرتبط با انتقال خون را تا حد امکان از داخل کشور تهیه کنید تا وابستگی به تولیدات خارجی صورت نگیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی با تاکید بر این‌که «برای افزایش اهدای خون باید به فرهنگ سازی بیشتری اهتمام داشت» گفت: مردم و سازمان انتقال خون همکاری بیشتری داشته باشند و خوشبختانه اهدای خون برای اهداکننده نیز منافع دارد.

این مرجع تقلید در پایان خاطرنشان کرد: ما نیز وظیفه داریم مردم را به اهدای خون و کمک به سازمان انتقال خون ترغیب و تشویق کنیم.

انتهای پیام

کد N692807