اظهارات رسایی درباره ظریف

حميد رسايي,محمدجواد ظريف

حمید رسایی، عضو جبهه پایداری مجلس شورای اسلامی با انتقاد از پیاده‌روی ظریف با وزیر خارجه آمریکا در ژنو گفت که در این دو سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟

حمید رسایی، عضو جبهه پایداری مجلس شورای اسلامی با انتقاد از پیاده‌روی ظریف با وزیر خارجه آمریکا در ژنو گفت که در این دو سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رسایی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: نشریه هتاک فرانسوی به رسول خدا توهین می‌کند و بعد از آن نخست‌وزیر فرانسه بعد از جلسه هیات دولت تصویر توهین‌آمیز را رو به دوربین‌ها می‌گیرد. همچنین دولت فرانسه از آن نشریه حمایت مالی می‌کند. تصویری توهین‌آمیز که در تیراژی پنج میلیون نسخه به پنج زبان به چاپ می‌رسد.

وی افزود: در این شرایط وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اول با یک جانی به نام جان کری پیاده‌روی می‌کند و بعد می‌گوید آقای کری پیشنهاد کرد که من به فرانسه بروم آن هم درست در زمانی که دولت فرانسه از این هتاکی در حال حمایت بوده است. ما را چه می‌شود؟ کجاست عزت و غیرت؟

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس‌جمهور گفت: آقای روحانی اگر مجله هتاک شارلی ابدو به جای تصویر توهین‌آمیز رسول خدا کاریکتاتور رییس‌جمهور ایران را کشیده بود و دولت فرانسه از آن کاریکاتور حمایت کرده و نخست‌وزیر ملعون فرانسه آن را به سمت دوربین‌ها گرفته بود باز هم شما اجازه می‌دادید که وزیر امور خارجه‌تان به فرانسه برود؟

رسایی افزود: ملت ایران آیا آقای ظریف نباید عذرخواهی کند؟ برادری می‌گوید زمان شاه به شاه ما آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دادند که با سفیر ما ملاقات کند اما در این 35 سال ما کشوری شده بودیم که وزیر ما اجازه ملاقات به رییس‌جمهور آمریکا نمی‌داد. در این دو سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟ والا اگر بمیریم جا دارد.

به گزارش ایسنا، در این هنگام نمایندگان شعار مرگ بر آمریکا و فرانسه را سر دادند.

انتهای پیام

کد N692692