سفر مدودف به ریاض و دیدار با پادشاه جدید عربستان

همگام با دیگر مقامات و رهبران جهان، نخست‌وزیر روسیه نیز به نمایندگی از دولت و مردم کشورش برای تسلیت به خاندان سعود در رابطه با مرگ ملک عبدالله وارد ریاض شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه برای ادای احترام به پادشاه فقید عربستان که در سن 90 سالگی درگذشت، وارد ریاض شد و در مراسم سوگواری وی شرکت کرد.

مدودف به نیابت از دولت و مردم روسیه مراتب تاسف خود را به سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه جدید عربستان اعلام کرد و وی را مطمئن ساخت که روابط مسکو- ریاض همچنان دوستانه باقی می‌ماند.

پادشاه عربستان با تشکر از مدودف گفت که روابط میان دو کشور با ادامه همین روند توسعه می‌یابد.

نخست‌وزیر روسیه و ملک سلمان همچنین درخصوص مسائل منطقه و همکاری‌های دو جانبه بحث و رایزنی کردند. در جریان سفر به ریاض، دیمیتری مدودف این فرصت را پیدا کرد که با رهبران هیات‌های دیگر کشورها نیز گفت‌وگو کند.

نخست‌وزیر روسیه در حاشیه مراسم سوگواری ملک عبدالله با شاهزاده چارلز ولیعهد انگلیس، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس و یوآخیم گائوک، رئیس‌جمهوری آلمان گفت‌وگو کرد.

وی همچنین چند کلمه‌ای با هیات‌هایی از کشورهای خاورمیانه از جمله لبنان و قطر گفت‌وگو کرد.

"الکساندر نوواک"، وزیر انرژی روسیه نیز که به ریاض رفته بود، با شماری از مقام‌های عربستان از جمله عبدالعزیز بن سلمان، معاون وزیر نفت عربستان که پسر پادشاه است، گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام

کد N692607