کرباسچی در گفت‌وگو با ایلنا:

واکنش اصولگرایان در قبال رحیمی فرار رو به جلوست

سیاست داخلی

اگر این افراد ادعا می‌کنند که رحیمی با اصلاح‌طلبان بوده یا اصلاح‌طلب بروند به پرونده‌های این فرد رجوع کنند٬ و اگر این طور است هر کسی که در فساد با او همکاری داشته را به دادگاه بکشانند.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: واکنش رسانه‌های اصولگرا نسبت به حکم قطعی محمدرضا رحیمی نوعی توجیه و فرار رو به جلو است و کاملا مشخص و قابل پیگیری است که او در این مفاسد با چه کسانی در ارتباط بوده است.

غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا٬ پیرامون موضوع حکم قطعی معاون اول رئیس‌جمهور دولت قبل که برخی از رسانه‌های اصولگرا صحبت از این قضیه می‌کنند که رحیمی نه اصولگرا بلکه وابسته به جریان دولت‌ها قبلی و هاشمی است٬ گفت: اگر منظور این افراد و رسانه از این صحبت‌ها این است چون رحیمی در زمان آقای هاشمی پست و مقامی داشته است فسادهای امروز او به اقای هاشمی برمی گردد این حرف‌ها به جز توجیه هیج منطق دیگری ندارد.

وی ادامه داد: به هرحال آقای هاشمی سال‌ها در راس اجرایی این کشور قرار داشته و خیلی از افراد در زمان ایشان مسئولیت‌های گوناگونی داشته‌اند؛ حتی خود احمدی‌نژاد یکی از این افراد است که در آن زمان مسئولیت و تعبیرهای غلوآمیزی برای آقای هاشمی به کار برده است.

این عضو شواری مرکزی حزب کارگزاران سازندگی درباره رحیمی گفت: او ۱۰سال است که در همه ابعاد به طور نزدیک با این آقایان همراه است٬ با نگاهی به سابقه و حرف‌های او می‌بینید که چه تمجید‌های خاصی از آقای احمدی‌نژاد دارد و در مقابل٬ آقای احمدی‌نژاد هم افرادی مانند رحیمی را دست‌پاک‌ترین و صادق‌ترین افراد توصیف می‌کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اضافه کرد: اگر این افراد ادعا می‌کنند که رحیمی با اصلاح‌طلبان بوده یا اصلاح‌طلب بروند به پرونده‌های این فرد رجوع کنند٬ و اگر این طور است هر کسی که در فساد با او همکاری داشته را به دادگاه بکشانند. مضاف بر اینکه مبالغی که به برخی نمایندگان مجلس پرداخت شده٬ نشان‌دهنده جریان سیاسی اوست.

کرباسچی در باره این نوع رفتار رسانه‌های اصولگرا نسبت به این ماجرا و حکم قطعی محمدرضا رحیمی گفت: دلیل این نوع رفتار کاملا روشن است٬ کسانی هشت سال به دولتی که عامل همه این نوع مسائل گوناگون در این کشور بودند٬ از حمایت همه جانبه این افراد برخوردار بوده‌اند. بنابراین مطرح کردن این موضوعات نوعی فرار و توجیه کردن اتفاقات رخ داده است که خودشان تا حدودی مستقیم و غیر مستقیم در آن مقصر بوده‌اند.

وی بیان کرد: امروز کاملا مشخص و قابل پیگیری است که رحیمی به چه کسانی پول داده و یا در این مفاسد مالی با چه کسانی در ارتباط بوده است.

کد N692457