/تحولات میدانی سوریه/

پیشروی کردها در جنوب کوبانی/تسلط ارتش سوریه بر شهرکی در مرزهای لبنان و هلاکت دهها تروریست

سوريه

مخالفان سوری اذعان کردند که تعداد زیادی از افراد مسلح در درگیری‌ها با ارتش سوریه در حومه درعا کشته شدند. ارتش سوریه نیز در مرز با لبنان به پیشروی‌هایی دست یافت و تعدادی از اعضای جبهه تروریستی النصره را به هلاکت رساند. همزمان نیروهای کرد در کوبانی به پیشروی‌هایی دست یافتند.

مخالفان سوری اذعان کردند که تعداد زیادی از افراد مسلح در درگیری‌ها با ارتش سوریه در حومه درعا کشته شدند. ارتش سوریه نیز در مرز با لبنان به پیشروی‌هایی دست یافت و تعدادی از اعضای جبهه تروریستی النصره را به هلاکت رساند. همزمان نیروهای کرد در کوبانی به پیشروی‌هایی دست یافتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سایت اینترنتی النشره گزارش داد که ارتش سوریه منطقه الکفیر در مرزهای سوریه با لبنان را تحت کنترل خود درآورده که این اقدام پس از هلاکت افراد مسلح جبهه تروریستی النصره صورت گرفت و سایر تروریست‌های این جبهه نیز به مناطق دیگر گریختند.

ارتش سوریه همچنین تعدادی از افراد مسلح جبهه النصره را در منطقه الکفیر بازداشت کرد.

همزمان شبکه المنار گزارش داد که جنگنده‌های ارتش سوریه اعضای جبهه النصره و گروه «احرار الشام» از جمله تعدادی از سرکرده‌های میدانی آنها را در منطقه مضایا در ریف دمشق هدف قرار دادند.

پایگاه خبری العهد نیز در این خصوص گزارش داد که بیش از 27 فرد مسلح در حمله ارتش سوریه به منطقه مضایا در الزبدانی به هلاکت رسیدند.

از سوی دیگر، بخش هماهنگ‌های مخالفان اذعان کرد که تعداد زیادی از افراد مسلح در درگیری‌ها با ارتش سوریه در اطراف شهر "الشیخ مسکین" در حومه درعا کشته شدند.

همزمان، درگیری‌هایی میان ارتش سوریه با گروه‌های مسلح در منطقه الزهراء در غرب حلب در جریان است.

در همین حال، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای کرد مدافع شهر کوبانی در شمال سوریه در پی درگیری‌ها با تروریست‌های داعش، روستای "ترمک" که در میان بلندی‌های مشته نور و مسیر حلب - کوبانی قرار دارد، تحت کنترل خود درآوردند.

در بیانیه دیده‌بان حقوق بشر سوریه آمده است که یگان‌های حمایت مردمی کرد توانستند برای نخستین‌بار از حدود چهار ماه قبل این روستای واقع در جنوب کوبانی را تحت کنترل خود درآورند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین تاکید کرد که یگان‌های کرد در داخل کوبانی نیز پیشروی‌هایی داشته‌اند.

به گفته دیده‌بان حقوق بشر، این درگیری‌ها به هلاکت 10 تن از اعضای داعش و همچنین کشته شدن نیروهای کرد انجامیده است.

ازسوی دیگر زهران علوش، رهبر گروه تروریستی «جیش‌الاسلام» در غوطه در شرق دمشق در واکنش به درخواست‌ها برای حصول را‌ه‌حل سیاسی با نظام بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه مدعی شد که دمشق را موشک‌باران می‌کند.

منابع نزدیک به علوش در مصاحبه با الشرق الاوسط اعلام کردند که وی گفته است می‌خواهد ثابت کند که «نیروهای مخالف ضعیف نیستند و می‌توانند نظام را در خانه خود تهدید کنند».

مخالفان در توانایی جیش‌الاسلام تردید دارند و عملیات سابق جیش‌الاسلام را که پس از تهدیدهای مشابهی صورت گرفت، یادآوری می‌کنند و می‌گویند که این گروه خمپاره‌هایی را در مناطقی در دمشق شلیک کرد که این خمپاره‌ها به محل سکونت غیرنظامیان در مناطق القصاع و باب توما و العباسیین اصابت کرد.

انتهای پیام

کد N692371