رییس کمیسیون اجتماعی مجلس:

پیام رهبری سرآغازی برای پی بردن جوانان جهان به حقیقت اسلام است

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، گفت: دعوت آنان به شناخت اسلام از طریق منابع واقعی همچون قرآن کریم و زندگی پیامبر اکرم (ص) سرآغاز نهضت حقیقت‌یابی در جوانان حقیقت‌جو در سراسر جهان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالرضا عزیزی در نطق میان دستور مجلس شورای اسلامی با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: امروز ایجاد تفرقه و دامن زدن به آن بین مسلمانان به شکل کاملا برنامه‌ریزی شده، استراتژی اول دشمنان جهان اسلام است.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقدامات سخیف و نابخردانه در توهین به ساحت مقدس پیامبر عظیم‌الشان اسلام گامی به سوی ایجاد تقابل در میان ادیان آسمانی بوده، آن را توطئه‌ای شیطانی صهیونیستی دانسته و قاطعانه آن را محکوم می‌کنم. تولد شوم طالبان، القاعده و داعش خود گویای توطئه‌ای شیطانی و حساب شده است. هر چند که ایجاد تفرقه و تاسیس فرقه‌های انحرافی موضوع تازه‌ای نیست اما مسلح کردن آنان و اتخاذ رویکردی نظامی و متکی بر رفتارهای بدوی و کاملا غیرمتعارف پدیده‌ای نسبتا جدید است.

وی افزود: این مساله علاوه بر خسارت‌های جبران‌ناپذیر به واسطه درگیری‌های نظامی و مباحث اسلام‌هراسی و مخدوش کردن چهره اسلام، خود بحث مهم‌تری است که بر همه مسلمانان لازم است که در این دام شوم گرفتار نشوند. دولت‌های تروریستی بدانند آتش اشاعه تروریست دامن‌گیر خودشان نیز می‌شود.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل توطئه حساب شده توطئه‌بازان و توطئه‌گران بین‌المللی قیمت نفت به شدت کاهش یافته و درآمد دولت به کمتر از نصف رسیده است گرچه دولت سعی کرده لایحه بودجه را با کاهش به اتکای درآمدهای نفت تدوین کند اما کاهش شدید قیمت نفت و تحریم‌های فزآینده می‌طلبد با وحدت و همدلی بیشتر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و کمک به دولت و حل مشکلات مردم حرکت کنیم.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست اقتصاد بدون نفت و اهتمام مقام معظم رهبری به آن، گفت: رویکرد جدی دولت تدبیر و امید به این امر لزوم شتاب‌بخشی و بسترسازی و اقدام جهت دستیابی به این مهم ضروری‌تر از هر زمان دیگری است.

عزیزی با اشاره به افزایش درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال آینده، از دولتمردان خواست تا افزایش درآمدهای مالیاتی به طبقه کارمند متکی نشود بلکه اقشار مرفه و ثروتمند جامعه را هدف‌گیری کند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با قابل قبول دانستن سیاست خارجی دولت تدبیر و امید گفت: از وزارت امور خارجه که همگام با نظرات مقام معظم رهبری و خواست ملت شریف انقلاب اسلامی در دفاع از حقوق حقه رویکردی کاملا کارشناسانه در پیش گرفتند تشکر می‌کنم.

وی از وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های زیرمجموعه این وزارت خواست تا از تولیدکنندگان واقعی به ویژه باغداران و کشاورزان اقدامات جدی‌تری را در پیش گیرند. به ویژه برای خرید تضمینی کشمش.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: کشمش یکی از مهم‌ترین اقلام صادرات غیرنفتی کشور به شمار می‌رود که متاسفانه مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. باغداران خراسان شمالی و شهرستان شیروان به عنوان یکی از قطب‌های تولید کشمش به دلیل افت شدید قیمت گرفتار ضرر و زیان شده‌اند. از دولت محترم می‌خواهم با خرید تضمینی کشمش جلوی ضرر و زیان بیش از اندازه آنان را بگیرد.

انتهای پیام

کد N692353