در گفت‌وگو با ایسنا

ترقی: نامه رهبری،جوانان غربی را به تحقیق مستقلانه درباره‌ اسلام سوق داد

رهبري,رهبر معظم انقلاب اسلامي,مقام معظم رهبري,نامه رهبري به جوانان

معاون امور بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد : نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی آنان را به تحقیق مستقلانه درباره‌ هویت اسلام ناب سوق داد.

معاون امور بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد : نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی آنان را به تحقیق مستقلانه درباره‌ هویت اسلام ناب سوق داد.

حمیدرضا ترقی، معاون امور بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ نامه‌ مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپایی و غربی گفت: مقام معظم رهبری از شیوه‌ بیداری فطری جوانان غربی برای مقابله با اسلام هراسی استفاده کردند.

وی ادامه داد: این نامه و سوالات موجود در آن این زمینه را ایجاد کرد که علاوه بر این که به جوانان غربی شخصیت داده شده و آنها را به سمت استقلال فکری سوق داده است آنها را به تحقیق مستقلانه درباره‌ هویت اسلام ناب هدایت می‌کند و بدین وسیله بیداری را در فطرت جوانان پدید می‌آورند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: تبلیغات غرب و سیاست‌های اسلام هراسی آنها و رفتارهای غیر اسلامی جریان‌های تکفیری و افراطی نمی‌تواند چهره‌ اسلام را مخدوش کند.

ترقی افزود: با توجه به این که مقام معظم رهبری در این نامه جوانان غربی را مخاطب اصلی قرار دادند این جوانان احساس می‌کنند که رهبری جهان اسلام با آنها مکاتبه کرده است و این نوع روش هم به لحاظ روانی و هم جامعه شناسی تاثیرات عمیقی دارد و کنجکاوی جوانان را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به انتشار گسترده‌ی نامه‌ی مقام معظم رهبری به جوانان در شبکه‌های اجتماعی توسط جوانان غربی در سراسر دنیا گفت: یک موج عظیم در سطح جهان شروع شده است که به لحاظ کاربردی بی سابقه است . انعکاس‌هایی که از گوشه و گنار جهان می‌شنویم کاملا نشان می‌دهد که سفیر مجازی مقام معظم رهبری توانسته پیام خود را به دور ترین نقاط دنیا برساند.

انتهای پیام

کد N692256