با تصویب نمایندگان؛

احداث واحدهای صنعتی با رعایت ضوابط محیط زیست‌محیط بلامانع است

مجلس

مرجع صدور مجوز تغییر کاربری اراضی کشاورزی موظف شد برای احداث یا توسعه واحدهای صنعتی و معدنی دارای مجوز از مرجع ذیصلاح اعلام نظر كند.

مرجع صدور مجوز تغییر کاربری اراضی کشاورزی موظف شد برای احداث یا توسعه واحدهای صنعتی و معدنی دارای مجوز از مرجع ذی صلاح حداکثر ظرف مدت یک سال از تاریخ تکمیل مدارک اعلام نظر کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ نمایندگان در صحن علنی مجلس و در جریان بررسی مواد الحاقی لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با ماده الحاقی ۱۹ موافقت کردند.

براساس این مصوبه مرجع صدور مجوز تغییر کاربری اراضی کشاورزی موظف است برای احداث یا توسعه واحدهای صنعتی و معدنی دارای مجوز از مرجع ذیصلاح حداکثر ظرف مدت یک سال از تاریخ تکمیل مدارک اعلام نظر کند.

همچنین در صورت عدم پاسخ در مهلت مقرر، احداث یا توسعه واحدهای مذکور در اراضی دیم درجه ۴ و بالا‌تر که امکان تبدیل آن به کشت آبی نباشد، ‌ با رعایت ضوابط محیط زیست‌محیطی و پس از تأیید وزارت جهاد کشاورزی و پرداخت عوارض قانونی بلامانع است.

در تبصره این ماده ادامه فعالیت واحدهای تولیدی موجود و دارای مجوز از مراجع قانونی ذی‌ربط در حریم شهر‌ها و کلان‌شهر‌ها و محدوده روستا‌ها در صورتی‌که به تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست آلاینده نباشد را بلامانع دانسته است.

کد N692180