تاکید العبادی بر لزوم ادامه حمایت‌های خارجی از عراق

سیاسی

نخست وزیر عراق با اشاره به آغاز دریافت محموله‌های سلاح از کشورهای غربی گفت: تا حدود زیادی در جلب حمایت‌های بین‌المللی از عراق موفق بوده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای که پس از بازگشت وی به بغداد در پایان سفرش به لندن و داووس از سوی دفتر نخست وزیری منتشر شد اعلام کرد: در نشست ائتلاف ضد داعش بر لزوم ادامه حمایت‌ها از عراق به عنوان تنها کشوری که با گروه تروریستی داعش می‌جنگد تاکید کردیم.

العبادی ادامه داد: عراق در جلب حمایت‌های بین المللی تا حد زیادی موفق بوده‌ و طی چند روز گذشته تعداد و دقت حملات نیروی هوایی ائتلاف ضد داعش افزایش یافته است. همچنین هماهنگی‌هایی با نیروهای امنیتی عراق به وجود آمده است.

وی افزود: در حال حاضر دریافت محموله‌های اسلحه و مهمات آغاز شده اما ما خواستار حمایت بیشتری هستیم.

نخست وزیر عراق در خصوص وضعیت اقتصادی این کشور نیز گفت: در این نشست مشکلات اقتصادی که عراق به دلیل کاهش قیمت نفت با آن رو به رو شده مورد بررسی قرار گرفت، مشکلاتی که بر روند نبرد با داعش و ارائه خدمات اساسی به شهروندان تاثیر خواهد گذاشت و ما این مساله را به گوش دیگر حاضران نشست رساندیم.

العبادی در ادامه گفت: به نظر می‌رسد که اروپایی‌ها دریافته‌اند نباید برنامه‌های گروه تروریستی داعش با هدف ایجاد دشمنی میان مردم جهان را دنبال کنند و افکار تخریبی این گروه تروریستی و تندرو که به دین اسلام ارتباطی ندارند، دیگر مورد توجه نیست.

العبادی بعد از ظهر شنبه پس از حضور در نشست ائتلاف در لندن و نشست اقتصادی داووس در سوئیس به بغداد بازگشت. وی چهارشنبه گذشته برای حضور در نشست ائتلاف ضد داعش به لندن رفت و سپس برای حضور در نشست اقتصادی داووس به سوئیس سفر کرد.

انتهای پیام

کد N692037