عمار حکیم: نمی‌خواهیم نیروهای خارجی در عراق باشند/آزادسازی کشور وظیفه عراقی‌هاست

عراق

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق ضمن تاکید بر اهمیت وحدت میان عراقی‌ها گفت: آزادسازی عراق وظیفه خود عراقی‌هاست و ما خواهان حضور نیروهای بیگانه در خاک خود نیستیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در مراسم بزرگداشتی در بغداد به مناسبت سالروز درگذشت محسن حکیم، مرجع دینی شیعه بر اهمیت وحدت که موجب ایجاد نیروی واحدی برای مقابله با دشمن می‌شود، تاکید کرد و گفت: اگر مقابله با چالش‌ها و مشکلات بزرگ را می‌خواهیم پس باید ایجاد وحدت ملی واقعی را آغاز کنیم.

وی بر لزوم محدود کردن سلاح به دولت و پایبندی به برنامه دولت برای حل تمامی مشکلات تاکید کرد و پیشروی نیروهای امنیتی عراق در مقابله با گروه داعش را ستود.

حکیم تاکید کرد: نیروهای مسلح، داوطلبان مردمی، پیشمرگ‌ها و قبایل الانبار پیروزی‌های بزرگی را در مقابله با داعش به دست آوردند و این پیروزی‌ها همچنان ادامه دارد.

وی بار دیگر اهانت به پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرد و از دولت‌های غربی و سازمان ملل خواست تا با تصویب قوانینی مانع اهانت به ادیان آسمانی شوند.

حکیم ضمن ابراز تعجب از موضع دولت فرانسه در خصوص سرپوش گذاشتن بر اهانت به پیامبر اکرم (ص) به بهانه آزادی بیان گفت: آزادی بیان نباید موجب لطمه زدن به آزادی دیگران شود.

وی با بیان اینکه آزاد سازی مناطق عراق از چنگال داعش ماموریت و وظیفه خود عراقی‌هاست، گفت: ما از افرادی که خواهان مداخله نظامی بیگانگان در عراق و منطقه هستند ناراحتیم و به شدت نسبت به این تلاش‌ها هشدار می‌دهیم. اگر کسی می‌خواهد به عراق کمک کند باید به روشی کمک کند که خود عراقی‌ها نیاز داشته باشند. ما خواهان حضور نیروهای خارجی در خاک خود نیستیم.

انتهای پیام

کد N691959