مقام‌های توکیو:

ویدئوی اعدام گروگان ژاپنی داعش به احتمال زیاد واقعی است

سیاسی

آبه با تاکید بر این‌که به نظر می‌رسد ویدئوی اعدام گروگان ژاپنی واقعی باشد، اقدام گروه داعش را محکوم کرده و خواستار آزادی سریع دیگر گروگان ژاپنی شد.

«شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن، بامداد امروز -یکشنبه- اعلام کرد که ویدئوی منتشرشده توسط داعش درباره اعدام یکی از دو گروگان ژاپنی «به احتمال بسیار زیاد» واقعی است.

به گزارش ایلنا به نقل از رادیو اروپای آزاد، آبه با تاکید بر این‌که به نظر می‌رسد ویدئوی اعدام گروگان ژاپنی واقعی باشد، اقدام گروه داعش را محکوم کرده و خواستار آزادی سریع دیگر گروگان ژاپنی شد.

نخست وزیر ژاپن بار دیگر تاکید کرد کشورش تسلیم تروریسم نخواهد شد.

در ویدئوی منتشر شده گروه تروریستی داعش، یکی از گروگان‌های ژاپنی این گروه اعلام می‌کند که هم‌وطن وی اعدام شده است و این گروه تروریستی پیشنهاد می‌دهد تا گروگان دوم با یکی از اعضای زن این گروه که در جریان بمب‌گذاری دستگیر شده و در اردن زندانی است، معاوضه شود.

گروه تروریستی داعش در ویدئوی هفته گذشته خود اعلام کرده بود که در ازای آزادی دو گروگان ژاپنی به نام‌های «کنجی گوتو» و «هارونا یوکاوا» درخواست پرداخت ۲۰۰ میلیون دلار طی ۷۲ ساعت را دارد، این در حالی است که مقام‌های ژاپنی از جمله آبه اعلام کردند که به هیچ گروه تندرویی باج نمی‌دهند و تا حد امکان با گروه‌های تروریستی مبارزه می‌کنند.

 

کد N691908