اردوغان:

بازی جدید علیه اسلام راه افتاده است/ ما راه خود را می رویم

سیاسی

رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از سیاست اسلام ستیزی غرب تهدید کرد در صورت عدم پذیرش الحاق ترکیه به اروپا کشورش راه خود را خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اقدامات اسلام ستیزانه در غرب را تقبیح کرد. وی که سرگرم دیدار از جیبوتی است در کنفرانس خبری مشترک با همتای جیبوتیایی خود گفت بازی های جدی علیه جهان اسلام به راه افتاده است که یکی از آنها اسلام ستیزی است و دیگری برخورد تمدن ها است.

اردوغان گفت مهم نیست یک تروریست به چه دین و آیینی اعتقاد داشته باشد، یک تروریست یک قاتل است چه مسلمان باشد چه مسیحی و چه یهودی باشد.

وی با مرتبط کردن موضوع الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا با سیاست های اسلام ستیزانه کشورهای اروپایی گفت: ترکیه عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی است. ترکیه عضو بسیاری از سازمانها است. پس چرا شما ترکیه را در اتحادیه اروپا نمی پذیرید؟ این بدان معناست که مشکل دیگری وجود دارد.

اردوغان با تاکید بر این نکته که ترکیه کشوری قدرتمند است و برای عضویت در اروپا التماس نخواهد کرد تهدید کرد در صورت نپذیرفتن درخواست ترکیه برای الحاق به اتحادیه اروپا گفت: اگر تقاضای ترکیه پذیرفته شود این کشور وارد اتحادیه اروپا خواهد شد اما اگر پذیرفته نشود ترکیه در مسیر خود گام برخواهد داشت.